Manicure hybrydowy - co warto wiedzieć?

Dobrze wykonany manicure hybrydowy to trwały i skuteczny sposób na piękne paznokcie. Czy warto go wypróbować?

Jeżeli należysz do osób, które nie lubią często stylizować paznokci, a każdy lakier, który nałożysz na paznokcie trzyma się góra kilka dni, warto abyś wypróbowała manicure hybrydowy. Dzięki niemu zyskasz trwały efekt nawet na kilka tygodni.

Manicure hybrydowy to połączenie dwóch preparatów - lakieru do paznokci i żelu do manicure. Paznokcie hybrydowe są trwałe i pięknie się prezentują przez dwa-trzy tygodnie. Dodatkowo wyglądają naturalnie, są odporne na uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje. Specjalny lakier nakłada się na płytce paznokcia, po czym utwardza i nadaje blask. Prawidłowo wykonany manicure, wykonany za pomocą produktów dobrej jakości będzie utrzymywał się przez długie tygodnie i nie zniszczy płytki paznokcia. Po tym czasie można usunąć hybrydę lub powtórzyć stylizację. Zdjęcie hybrydy powinno mieć miejsce w salonie kosmetycznym, ponieważ nie usuniemy jej zwykłym zmywaczem do paznokci. Prawidłowe usunięcie także jest ważne dla zachowania dobrej kondycji paznokci. Manicure hybrydowy to także dobre rozwiązanie dla pań o krótszych paznokciach.

Jest kilka przeciwwskazań, o których warto pamiętać przed wypróbowaniem tego rodzaju manicure na swoich paznokciach. Są to między innymi wszystkie choroby paznokci, widoczne na płytce paznokcia bruzdy, fałdy i linijne wybroczyny podpaznokciowe, pogrubienie i przerost płytki paznokcia czy przebarwienia paznokci.

Pamiętaj, że tylko dobrze wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny dla płytki paznokcia. Niestety zdarzają się salony kosmetyczne, w których manicure hybrydowy wykonywany jest z tanich, niskiej jakości materiałów lub nieprawidłowo zdejmowany, co może powodować, że hybryda nie będzie się trzymać albo mocno osłabi paznokcie. Jeżeli miałaś taką sytuację, nie zniechęcaj się do tej techniki ozdabiania paznokci - spróbuj następnym razem w innym salonie kosmetycznym.

Materiały partnerów

SEMILAC Baza pod lakier Hybrydowy 10 ml Sprawdź cenę >

Active Zestaw Lakiery Hybrydowe + Lampa Uv 36W Sprawdź cenę >

Seche I Retain Odżywka do paznokci 14 ml Sprawdź cenę >

SEMILAC Lakier Hybrydowy 050 French Vanilla 6 ml Sprawdź cenę >

Gloss Nail Lacquer Gel Effect żelowy lakier do paznokci 542 Arancio Solare 6ml Sprawdź cenę >

Top Coat Let It Shine Lakier nawierzchniowy dający wysoki połysk 15ml Sprawdź cenę >

Express Manicure ochronna baza pod lakier 10ml Sprawdź cenę >

La Laque Couture Nail Laquer lakier do paznokci 12 Rose Renaissance 10ml Sprawdź cenę >

Ceramic Nail Lacquer ceramiczny lakier do paznokci nr 221 6ml Sprawdź cenę >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.