Perfekcyjny manicure w domu? To nie takie trudne!

Przestawiamy kilka sprawdzonych porad na wykonanie idealnego manicure w domu.

Piękne paznokcie mogą być ozdobą bardziej atrakcyjną niż nie jeden pierścionek. Na dodatek zrobiony w domowym zaciszu jest o wiele tańszy niż droga biżuteria. Co prawda idealnie zrobiony manicure wymaga nieco wprawy, ale dzięki naszym prostym poradom i praktyce, każda kobieta będzie w stanie zachwycać świetnie wykończonymi paznokciami.

Do wykonania profesjonalnego i trwałego manicure w domu będą potrzebne: pilnik szklany lub piaskowy, polerka do paznokci, żel do zmiękczania skórek, drewniane patyczki do usuwania skórek, preparat zwiększający przyczepność lakieru, baza lub lakier podkładowy, lakier właściwy, wysuszacz do lakieru, preparat nawierzchniowy, nabłyszczacz do paznokci, zmywacz do paznokci.

1. Piłowanie - zaczynaj od krawędzi paznokcia i kieruj się do środka, dzięki czemu unikniesz rozdwajania paznokci

2. Polerowanie - wyrówna płytkę paznokcia, dzięki czemu lakier będzie lepiej się trzymał i lepiej wyglądał. Uważaj z polerowaniem jeżeli masz słabe i zniszczone paznokcie.

3. Usuwanie skórek - zacznij od namoczenia dłoni, po czym wsmaruj w skórki preparat do ich zmiękczania. Odczekaj chwilę i odsuń je drewnianymi patyczkami. Lepiej unikać wycinania skórek cążkami, ponieważ ich wycinanie sprawi, że będą odrastały grubsze, a paznokcie będą podatniejsze na urazy.

4. Odtłuszczanie - sprawi, że lakier będzie się lepiej trzymał, a paznokcie nie będą się rozdwajać. W tym celu możesz użyć zwykłego zmywacza lub zakupić odpowiedni preparat do odtłuszczania.

5. Baza pod lakier - ochroni paznokcie przed przebarwieniami, jeżeli malujesz je ciemniejszymi kolorami. Dodatkowo poprawia przyczepność właściwego lakieru.

6. Lakier - bez względu na jaki kolor się decydujesz - pastelowy, czy intensywny - zawsze nakładaj dwie cienkie warstwy lakieru. Drugą warstwę nakładaj dopiero po wyschnięciu pierwszej. Dzięki temu lakier będzie się lepiej trzymał i wyglądał schludniej.

7. Ostatnia warstwa - możesz użyć preparatu przyspieszającego schnięcie jeżeli masz mało czasu, lub wykończyć manicure za pomocą preparatu nawierzchniowego (inaczej utwardzacz lub top), dzięki czemu nadasz paznokciom piękny blask.

8. Na koniec - wmasuj w skórki oliwkę, a na dłonie nałóż krem.

Materiały partnerów

RIO 14 Days UV Gel Clear Polish Zestaw do przedłużania trwałości lakieru do paznokci zobacz >

Jelid Chusteczki zmywające lakier z paznokci 50 szt. zobacz >

RIO Nail Studio Zestaw do manicure/pedicure zobacz >

MANICURE JAPOŃSKI SUPER ZESTAW REGULAR KIT zobacz >

Colorama Nail Polish Lakier do paznokci 31 Peach Pie 7ml zobacz >

Maybelline Forever Strong lakier odcień 287 10 ml zobacz >

Express Manicure ochronna baza pod lakier 10ml zobacz >

La Laque Couture Nail Laquer lakier do paznokci 12 Rose Renaissance 10ml zobacz >

Sparkling Sand Nail Lacquer połyskujący lakier do paznokci efekt 3D nr 53 zobacz >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.