Reserved Kids Amsterdam - coś dla małych fashionistów

Zobacz, co tym razem marka Reserved proponuje swoim najmłodszym fanom.

Inspirowana klimatem nadmorskich miast Holandii i Danii kolekcja Amsterdam dzieli się na linie "Baltic Mermaid" dla dziewczynki i chłopięcą "Nostalgic".

Pozwalają one przenieść się do świata eko-mody , pięknej nadmorskiej przyrody i najsłynniejszych bajek dla dzieci. Główne składniki tego stylu to stonowane barwy, duża ilość dzianiny i wygodne fasony . Jednocześnie ważną inspiracją było morze - wspólny mianownik dla motywów Holenderskich i Skandynawskich, które skłoniło projektantów do wprowadzenia kolorystyki opartej na odcieniach turkusów i zieleni.

W sferze nadruków i grafik użytych w kolekcji skandynawskie klimaty przeplatają się z nostalgią Amsterdamu. Wśród motywów, które można wymienić te typowo morskie - architektura portów rybackich, butelki znalezione na plaży, czy fotografie morza. Ale pojawiają się także bardziej miejskie elementy : charakterystyczne liternictwo w stylu duńskim, kojarzące się z atmosferą i stylem Kopenhagi. Wykorzystano też motyw urokliwych kamienic, symbol syreny, roweru, i latarni morskiej. Uzupełnieniem graficznym jest również licencja na wizerunek Muminków, która posłużyła za motyw dekoracyjny w kolekcji dziewczęcej.

Więcej o: