Flora by Gucci Garden Collection

Na tegoroczną wiosnę włoska marka przygotowała nową odsłonę perfum Flora by Gucci, w której znalazło się pięć kwiatowo-owocowych kompozycji.

Flora by Gucci Garden Collection to kontynuacja stworzonej w 2009 roku Flory, a także hołd złożony kwiecistej apaszce o tej samej nazwie, powstałej w roku 1966 specjalnie dla księżnej Monako, Grace Kelly . Projektantem wzoru, który do dziś pozostaje ikoną marki Gucci, był ilustrator Vittorio Accornero, a zapachy z najnowszej linii Flory nawiązują do kwiatów, które znalazły się w projekcie. W serii pojawi się pięć zapachów: Gorgeous Gardenia, Gracious Tuberose, Glamorous Magnolia, Generous Violet and Glorious Mandarin

Glorious Mandarin zdominowały nuty mandarynki i peonii, z dodatkiem jaśminu, białego piżma i ambry

Gracious Tuberose to połączenie aromatów fiołka, brzoskwini i tuberozy z kwiatem pomarańczy, róża i drewnem cedrowym.

Gorgeous Gardenia zawiera nuty białej gardenii, czerwonych jagód i gruszki, z dodatkiem brązowego cukru i paczuli

Glamorous Magnolia to aromaty piżma, drzewa sandałowego i czekolady, złagodzone nutami magnolii, peonii, frezji i skórki owoców cytrusowych.

Generous Violet to natomiast połączenie aromatów liści i płatków fiołka z nutą zamszu i olejkiem z kosaćca.

Twarzą kampanii promującej zapachy została Abbey Lee Kershaw , a zdjęcia wykonała Solve Sundsb. Kolekcja pojawi się w sklepach w maju , w opakowaniach o pojemności 50 lub 100 mililitrów, przy czym wersje Violet i Mandarin będą sprzedawane wyłącznie we flagowych butikach Gucci.

Więcej o:
Copyright © Agora SA