Reese Witherspoon - najmodniejsza blondynka

Drobna, delikatna, zawsze uśmiechnięta i dobrze ubrana - Reese Witherspoon. Kilka lat temu została najmodniejszą blondynką w Ameryce.

Swoją przygodę z aktorstwem zaczęła w wieku 15 lat, kiedy zagrała w filmie "Człowiek z księżyca". Później pojawiła się w "American Psycho", "Szkole uwodzenia", aż do pamiętnej roli w "Legalnej blondynce" . Film przyniósł producentom 100 milionów dolarów zysku, a Reese wielką sławę. Dziś jest na pierwszym miejscu na liście najlepiej zarabiających aktorek.

reese

Na co dzień woli się ubrać wygodnie niż modnie - na zakupy lub spacer z dziećmi zakłada sportowe ubrania. Ulubione niebieskie dżinsy komponuje z luźnymi bluzkami i sandałkami. Reese uwielbia też czerń i to w różnych odsłonach - czasem to jeden detal, najczęściej jednak aktorka ubiera się w nią od stóp do głów: czarne jest wszystko od butów i dżinsów po płaszcz i okulary.

reese

Na wielkie wyjścia zakłada sukienki - nic zresztą dziwnego, ma do nich idealną, kobiecą figurę - zwłaszcza te podkreślających talię. Jej ulubioną projektantką jest Nina Ricci . Jej kreacje miała na sobie na przykład podczas tegorocznego rozdania Oscarów (suknia "rybka" bez ramiączek i trzydziestoośmiokaratowa diamentowa bransoletka Van Cleef & Arpels) a także amerykańskiej premiery filmu "Transfer" (tym razem suknia w ulubionej czerni).

reese

Na premierze filmu "Spacer po linie" Reese miała na sobie czerwoną, błyszczącą suknię bez rękawów, ozdobioną czarną kokardą. Jako blondynka mogła sobie pozwolić na takie zestawienie kolorów.

reese

Na zeszłorocznym rozdaniu Oscarów zaskoczyła wszystkich kreacją od Diora. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że suknia pochodziła z kolekcji z lat 50. Kreacje mistrzów się nie starzeją...

reese

Aktorka wyróżnia się dobrym gustem nie tylko jeśli chodzi o modę - zawsze ma perfekcyjny makijaż. Niedawno została nawet Globalnym Ambasadorem marki Avon . Reese będzie rzecznikiem marki oraz honorowym członkiem Fundacji Avonu. Witherspoon aktywnie działa także na rzecz dzieci w zarządzie organizacji Save The Children.

reese

Jej ulubione marki to Jimmy Choo (szpilki), Ippolita (biżuteria), Dior, Chanel (suknie), Gucci, Olivier Theyskens, Dolce & Gabbana.

reese

Tekst: Marta Kruszyńska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.