Profesjonalne badanie stopy biegacza w GO Sport

GO Sport we współpracy z firmą ASICS organizuje w wybranych salonach badanie FOOT ID. Umożliwia ono profesjonalne i dokładne poznanie budowy stopy oraz jej biomechanicznych wad, co pozwala perfekcyjnie dobrać obuwie do biegania.

Wybór odpowiedniego obuwia jest niezwykle istotny dla biegaczy. Wypływa ono nie tylko na osiągane wyniki, ale przede wszystkim na komfort i zdrowie. Dobrze dobrane buty minimalizują również ryzyko odniesienia kontuzji - są zatem kluczem do czerpania jak największej przyjemności z biegania.

W związku z tym firma ASICS opracowała specjalny system Foot ID , który jest zestawieniem skanerów 3D. Pozwala on na uzyskanie pełnego obrazu stopy - dotychczasowe testy pozwalały jedynie dopasować ją do jednego z trzech typów (nadsupinator, stopa neutralna, nadpronacja) bez uwzględniania stanów pośrednich.

Foot ID pokazuje bardzo precyzyjny obraz ze zgodnością co do milimetra, dzięki czemu możliwe jest wręcz idealne dopasowanie obuwia. Sposób badania Badanie FOOT ID przeprowadzane jest za pomocą specjalnego urządzenia pomiarowego.

Eksperci z firmy ASICS zaznaczają na obu stopach trzy punkty - pierwszy na głowie dalszej piątej kości śródstopia po zewnętrznej stronie, drugi na głowie dalszej pierwszej kości śródstopia na części wewnętrznej, trzeci natomiast na kości łódkowej. Następnie stopy (każda osobno) poddawane są skanowaniu w urządzeniu pomiarowym . Uzyskany obraz jest przetwarzany i interpretowany przez system, który udostępnia gotową diagnozę wraz z trójwymiarowym obrazem.

Tym sposobem zarówno określić można typ stopy biegacza jak i poznać wszelkie jej biomechaniczne wady . Po otrzymaniu wyników badań nie pozostaje nic innego, jak wraz z ekspertem dokonać wyboru najbardziej odpowiedniego obuwia , które pomoże w osiąganiu coraz lepszych wyników.

Aby wziąć udział w badaniu FOOT ID należy dokonać rezerwacji - można to zrobić wchodząc na stronę internetową GO Sport, www.go-sport.pl i kliknąć w zakładce "Dzieje Się" na informacje "FOOT ID ASICS".

Terminy badań organizowanych w salonach GO Sport:

. Atrium Promenada: 28 i 29 marca, godz.: 12:30 - 21:00

. Galeria Malta: 4 kwietnia, godz.: 12:00 - 20:30 i 5 kwietnia, godz.: 12:00 - 20:00

. Galeria Mokotów: 11 kwietnia, godz.: 12:00 - 20:30 i 12 kwietnia, godz.: 12:00 - 20:00

. CH Wola Park: 18 i 19 kwietnia, godz.: 12:00 - 20:00

Więcej o:
Copyright © Agora SA