W tym nie zmarzniesz! Kożuchy na mroźną zimę

Gdy temperatura za oknem spada poniżej kilkunastu stopni, wówczas nawet najcieplejszy płaszcz może nie wystarczyć. Jeśli nie jesteś fanką puchowych kurtek, a modne w tym sezonie futerka nie są dla Ciebie, co powiesz na kożuch?

Elementy nawiązujące do mody folklorystycznej pojawiają się w kolekcjach wielkich projektantów każdego roku. Inspiracje płynące wprost ze sztuki regionalnej zaczęły pojawiać się w światowej modzie pod koniec lat 60., a szczyt popularności przypadł na całą dekadę lat 70. Yves Saint Laurent czy Pierre Cardin odwoływali się w szczególności do ludowości rosyjskiej, polscy projektanci czerpali z folkloru polskiego.  Najbardziej pożądanym elementem garderoby w czasach PRL-u były kożuszki typu furmańskiego, zwane również "strużowskimi" zaopatrzone w wielkie, wykładane kosmate kołnierze.

Kożuch na wybieguKożuch na wybiegu Lanvin jesień-zima 2015 Lanvin jesień-zima 2015

W sezonie jesień/zima 2015 - 2016 kożuchy pojawiły się w kolekcjach wielu projektantów. Najczęściej stylizowane na lata 70. zestawiane były z długimi, zwiewnymi sukienkami w stylu boho. Jeśli chcesz uzyskać prawdziwy look retro, zestaw kożuszek z supermodnymi dżinsami - dzwonami oraz botkami na klockowym obcasie. W wersji bardziej współczesnej wybierz skórzaną lub zamszową kurtkę motocyklową podbitą kożuszkiem, połącz ją  z dżinsowymi rurkami,  sztybletami lub ciężkimi butami.

KożuchKożuch Pinterest Pinterest

\

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.