Sen to czas, w którym nasza skóra ulega procesowi odnowy. Makijaż nie pozwala skórze oddychać, a pozostawiony na całą noc, może mieć katastrofalne skutki dla naszej cery. Nie wszyscy o tym pamiętają, aż 63% kobiet nie zmywa przed spaniem makijażu. Pozostawiony na noc podkład zatyka pory, szminka powoduje pękanie ust, a tusz do rzęs może prowadzić do zapalenia spojówek.
Co piąta osoba w Polsce zaczyna dzień od wypicia kawy, wypijając jej około 600 filiżanek rocznie. Kofeina spożywana w zbyt dużych ilościach odwadnia organizm, co powoduje, że skóra staje się sucha. Może również pogłębiać znienawidzone przez kobiety zmarszczki.
Spanie w czystej i pachnącej pościeli jest nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. Podczas snu nasze ciało wydziela pot, sebum oraz różnego rodzaju wydzieliny.
Coraz więcej dorosłych osób boryka się z trądzikiem. Do problemów z tą krępującą dolegliwością przyznaje się aż 54% kobiet.
86 % Polaków posiada telefon komórkowy, ale nie każdy wie, że jego ekran, to prawdziwe siedlisko bakterii. Podczas rozmowy przykładamy telefon do twarzy przenosząc je na policzki. Bardzo łatwo w ten sposób nabawić się mało atrakcyjnych krostek. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich nieprzyjemnych niespodzianek jest dbanie o czystość naszego telefonu. Najlepiej nosić w torebce specjalne chusteczki odkażające i przecierać komórkę przed rozmową.
Jak wiadomo wszystko jest dla ludzi. Trzeba jednak pamiętać o umiarze, szczególnie w przypadku picia alkoholu. Jest on niebezpieczny przede wszystkim dla zdrowia, ale nie tylko. Picie napojów wyskokowych niesie za sobą również poważne konsekwencje dla naszej skóry. Powoduje, że staje się ona przesuszona i szybciej się starzeje. Szczególnie niewskazany jest osobą, które mają problem z cerą naczyniową. Po wypiciu alkoholu naczynka ulegają rozszerzaniu, pogarszając stan oraz wygląd skóry.
Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej, jest to spowodowane znikomą ilością gruczołów łojowych w tych okolicach. Dodatkowo jest również wyjątkowo cienka i wrażliwa. Jednym z gorszych nawyków dla skóry wokół oczu jest ich częste mrużenie, które spowodowane jest najczęściej nieleczonymi wadami wzroku oraz nie zakładaniem okularów przeciwsłonecznych latem. Powoduje to, że wokół oczu pojawiają się tak zwane zmarszczki mimiczne.
Szczególnie zimą możliwość długiego i gorącego prysznica brzmi bardzo zachęcającą. Rzeczywiście taka forma relaksu może zdecydowanie polepszyć nasze samopoczucie, niestety może przy okazji pogorszyć stan naszej skóry.