Konturowanie włosów - sprawdź o co tak naprawdę chodzi

Pewnie wiesz, że za pomocą fryzury możesz odjąć sobie kilka kilogramów? Jeśli nie, to czas najwyższy to zmienić. Konturowanie włosów nadchodzi wielkimi krokami...

Na czym tak naprawdę polega konturowanie włosów? Co jakiś czas pojawiają się nowinki nie tylko ze świata mody ale również i we fryzjerstwie, a konkretnie w koloryzacji. Słyszałyście już pewnie o strobingu włosów np. u Gigi Hadid? Ale na czym ono tak dokładnie polega?

Konturowanie włosów - co to takiego jest?

Stobing to nic innego, jak pasemka umieszczone w sposób zależny od struktury kości policzkowych. Ta technika polega na skorygowaniu kształtu twarzy odpowiednio dobranym i rozmieszczonym na włosach kolorem.

Rozjaśniając lub przyciemniając niektóre partie włosów, można optycznie wyszczuplić, złagodzić lub wyostrzyć rysy twarzy. Podobnie jak w makijażu: jaśniejsze kolory sprawiają, że dany obszar wychodzi na pierwszy plan, ciemniejsze kolory działają dokładnie odwrotnie, czyli oddalają. Używając ciemniejszych i jaśniejszych pasemek w określonych obszarach, można utworzyć głębię i cień, które optycznie zmienią kształt twarzy np. uwypuklą zapadłe policzki lub złagodzą linię szczęki.

Jeśli więc macie problem z noworocznymi postanowieniami odnośnie zapisania się na siłownię, takie konturowanie odejmie wam nawet kilka kilogramów.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Więcej o: