Pielęgnacja włosów latem - 7 prostych kroków

Wysoka temperatura, słona woda, słońce - wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na nasze włosy. W 7 krokach podpowiadamy jak zadbać o włosy latem.

W kilku krokach postaramy się przybliżyć Wam, jak pielęgnować włosy latem, aby nie mieć na głowie wysuszonego "stogu siana".

1. Wybierz kosmetyki z filtrem UV - wiele firm ma w swojej ofercie kosmetyki do włosów z filtrami chroniącymi przed słońcem. Latem warto wybierać właśnie te, które gwarantują ochronę przed słońcem.

2. Wybierz delikatne kosmetyki - ponieważ latem często musimy myć włosy niemal codziennie, to warto aby kosmetyki, które do tego stosujemy były jak najdelikatniejsze. Dobrze sprawdzają się szampony dla dzieci lub niemowląt.

3. Nie chodź z mokrą głową po dworze - mimo że jest to bardzo kuszące. Mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia, a promienie słońca mogą łatwo je wtedy przesuszyć. Warto pozwolić włosom wyschnąć w domu, unikając też suszarki czy prostownicy.

4. Zapewnij włosom odpowiednie odżywianie - przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Nałóż maskę lub olej na dłuższy czas, tak by składniki mogły odpowiednio odżywić włosy.

5. Chroń włosy przed i po kąpieli - zwłaszcza w morzu czy basenie. Więcej na temat tego, jak pielęgnować włosy przed i po pływaniu, znajdziesz w naszym poradniku tutaj.

6. Wybierz fryzurę na lato - warto związywać włosy, tak by były jak najmniej narażone na słońce. Warto też przekonać się do nakryć głowy - czapek i kapeluszy.

7. Zadbaj o odpowiednią dietę - nie tylko w lato, ale przez cały rok. Jednak latem mamy bezpośrednio dostęp do świeżych owoców i warzyw, które najlepiej zaspokoją zapotrzebowanie an witaminy i minerały. Nie zapomnij też o chudym mięsie, bogatym w białko.

Więcej o: