Stylizacje w rytmie lat 70.

Modowa podróż w przeszłość: stylizacje inspirowane latami 70.

Moda uwielbia czerpać z przeszłości. Każda z nas ma w swojej szafie strefę "vintage". I słusznie, bo każda stylowa dziewczyna dobrze wie, że w modzie nic nie ginie.

Na pewno same zauważyłyście, że od paru miesięcy w witrynach sklepów naszych ulubionych marek królują szalone lata 70. Co najlepsze - wszystko wskazuje na to, że duch tamtych lat nie opuści nas zaraz po letnim sezonie. Pokazy kolekcji jesienno-zimowych również udowodniły, że czasy dzieci kwiatów, disco i kultowego klubu Studio 54 nadal są kopalnią pomysłów dla projektantów.

Dzwony, kapelusze, długie sukienki, kombinezony: to wszystko pozwoli nam poczuć ducha tych fantastycznych czasów. Z jednej strony swoboda i hippisowska wolność, a z drugiej zabawa w seksownym stylu disco . Jeśli chcesz lepiej poczuć klimat tych lat podpatruj ikony dekady: gwiazdę "Love Story" Ali Mac Graw, ówczesną partnerkę Micka Jaggera Biancę lub rodzimą gwiazdę dzisiejszej estrady - piosenkarkę Adę Rusowicz. Przydatną współczesną inspiracją jest też styl supermodelki Anji Rubik, która bardzo często nosi zamszowe płaszcze, buty-gladiatorki, frędzle i okulary lenonki. Złapcie jej rytm!

A tymczasem kilka propozycji od naszej redakcji.

Więcej o: