Testujemy najświeższą nowość od Maybelline New York podkład SuperStay Better Skin

Maybelline NY właśnie wypuścił swój pierwszy podkład w pudrze. W jego testowaniu pomogły mi dwie modelki: o suchej i tłustej cerze. Zobaczcie wynik!

Co nam mówi gęstość podkładu?

Gęstość podkładu może być pewną wskazówką, co do jego przeznaczenia. Oczywiście jest to uogólnienie, ale można przyjąć, że im konsystencja fluidu jest gęstsza, tym będzie bardziej kryjący. Podkłady o działaniu nawilżającym i rozświetlającym mają zazwyczaj lekką, niemalże wodnistą konsystencję (np. Wake Me Up Rimmel, fluidy Bourjois czy podkład nawilżający Cinique). Podkłady, które mają być maksymalnie kryjące i są przeznaczone do cery mieszanej lub tłustej zazwyczaj są gęstsze (np. Superstay Revlon, Double Wear, Kryolan). Jeśli więc fluid ma postać podkładu w pudrze możecie przypuszczać, że jest przeznaczony do cery tłustej. Tak jak pisałam jest to uogólnienie, dlatego zawsze czytajcie etykiety. Niemniej jednak nie spotkałam się jeszcze z podkładem w kompakcie, który by dobrze służył suchej i wrażliwej cerze. Jeśli używałyście takiego, koniecznie napiszcie o nim w komentarzach.

W informacji producenta o podkładzie SuperStay Better Skin można znaleźć zdanie które mówi, że kosmetyk jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery. Poprosiłam więc o pomoc dwie modelki. Pierwsza z nich ma cerę suchą, a druga zdecydowanie tłustą.

Maybelline NY SuperStay Better SkinSuperStay Better Skin

Maybelline NY SuperStay Better Skin przy cerze suchej

Moja wątpliwość związana ze stosowaniem podkładu SuperStay Better Skin przy cerze suchej wiązała się z informacją, że w jego składzie znajduje się kwas salicylowy. Jego zadanie polega na wysuszaniu, co jest niemalże zabójcze dla już suchej skóry. Ten składnik ma też właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i słabo ściągające. Nowy podkład Maybelline NY ma zapewnić m.in. redukcję nadmiaru sebum, którego przecież przy suchej cerze nie ma.

Podczas aplikacji fluidu SuperStay Better Skin zastosowałam dwie metody. Najpierw użyłam załączonej gąbeczki. Nałożona na skórę warstwa wydawała mi się zbyt gruba i widoczna. Za drugim razem wypróbowałam aplikację kolistymi ruchami za pomocą pędzla. Efekt był lepszy, a kosmetyk był znacznie mniej widoczny. Niemniej cera sucha po użyciu podkładu straciła resztki naturalnego blasku i wyglądała na szarą i zmęczoną.

Werdykt: wraz z modelką nie byłyśmy zadowolone z efektu i naszym zdaniem SuperStay Better Skin nie jest idealnym kosmetykiem dla suchej skóry.

SuperStay Better Skin stosowany przy cerze tłustej

Druga z modelek ma typową cerę tłustą. Zmaga się nie tylko ze świecącą się strefą T, ale również z nadmiarem sebum na całej twarzy. W tym przypadku podkład zdecydowanie lepiej wyglądał nałożony za pomocą załączonej do opakowania gąbeczki. Gładka i pełna blasku cera nie wyglądała po jego użyciu smutno i nie potrzebowała dodatkowego rozświetlenia. Była ładnie zmatowiona, zaś niedoskonałości zostały zakamuflowane. Nie sprawdziło się natomiast nakładanie pędzlem.

Drugi test był typowo wytrzymałościowy. Dla każdej z nas jest przecież ważne, by fluid utrzymywał się na cerze jak najdłużej. W przypadku mojej modelki po 9 godzinach od nałożenia twarz zaczęła się delikatnie błyszczeć. Drugiego dnia stosowania postanowiła zabrać nowość Maybelline NY ze sobą do pracy i po delikatnej poprawce makijaż wyglądał nieskazitelnie do końca dnia.

Werdykt wydała sama modelka, która powiedziała, że jest bardzo pozytywnie zaskoczona zarówno wyglądem swojej cery po zastosowaniu kosmetyku, jak i jego trwałością.

W związku z oczywistym wynikiem testu zwyczajowa ocena punktowa dotyczy jedynie stosowania podkładu SuperStay Better Skin Maybelline NY przy cerze tłustej lub mieszanej. Możecie spróbować go również użyć jeśli macie niezwykle rzadko spotykaną cerę normalną.

Maybelline NY SuperStay Better SkinOpinia o Maybelline NY SuperStay Better Skin

Jesteśmy ciekawe, co Wy sądzicie o najnowszych fluidzie Maybelline NY SuperStay Better Skin? Miałyście już okazję go wypróbować? Zgadzacie się z naszą oceną, czy macie zupełnie inne doświadczenia?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Komentarze (1)
Testujemy najświeższą nowość od Maybelline New York podkład SuperStay Better Skin
Zaloguj się
  • moniaamantka

    0

    Bardzo lubię nowości z Maybelline, głównie stawiam na tusze, a obecnie też nowość, Push Up Drama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX