Fashion Week w Łodzi: pokazy Designer Avenue 14.11.2015

Przedostatniego dnia FashionPhilosophy Fashion Week mieliśmy okazję obejrzeć zarówno kolekcję stworzone przez doświadczonych i uznanych projektantów, jak również te autorstwa młodych, zdolnych artystów, którzy swoje kariery w świecie mody dopiero rozpoczynają.

Sobotnią sekcję Designer Avenue rozpoczął pokaz La Roue. Kolekcję zdominowały proste, bardzo kobiece fasony. Przyszłoroczne wiosna i lato według projektantów marki będzie należeć do cienkiego dżinsu, dzianiny i zwiewnych sukienek. Na wieczór La Roue zaproponowało błyszczące tkaniny zestawione z klasyczną bielą.

La Roue La Roue

W wiosenno-letniej kolekcji Malgrau dało się zauważyć inspiracje latami 70. Nie brakowało więc szerokich spodni, prostych sukienek w kształcie litery A i maxi dress. Proste, ponadczasowe formy projektanci marki zestawili jednak z elementami nowatorskimi, co dało bardzo ciekawy i świeży efekt. Kolekcja Malgrau bazuje na naturalnych tkaninach i neutralnych kolorach: granacie, błękicie, czerni i bieli, które uzupełniają mocna żółć i pomarańcz.

Fot. Marcin Wojciechowski Fot. Marcin Wojciechowski

Podczas trzeciego dnia 13 edycji FashionPhilosophy Fashion Week swoją kolekcje zaprezentował także zwycięzca II edycji programu Project Runway. Vandis by Michał Zieliński pokazał zdecydowanie bardziej futurystyczne podejście do mody. Przezroczystości, błyszczące tkaniny, nietypowe połączenia materiałów i oryginalne wykończenia sprawiały, że kolekcja mocno się wyróżniała. Zabrakło jednak nieco użyteczności i staranności. Niektóre projekty sprawiały wrażenie niedokończonych.

OBEJRZYJ WYBRANE SYLWETKI Z POKAZÓW DESIGNER AVENUE >>

Fot. Marcin Wojciechowski Fot. Marcin Wojciechowski

Przedostatni dzień imprezy należał do Natalii Jaroszewskiej. Jedna z ulubionych projektantek gwiazd połączyła luźne, romantyczne formy kojarzące się z latami 70., z elegancją charakterystyczną dla lat 50. i 60. Falbanki, koronki i luźne fasony przeplatały się więc z pudełkowymi żakietami i prostymi sukienkami w kształcie litery A. Na wybiegu królował cienki, jasny dżins i kwiatowy wzór. Niezwykle wzruszający okazał się finał pokazu, podczas którego projektantka zademonstrowała swoją solidarności z ofiarami zamachów w Paryżu.

Fot. Marcin Wojciechowski Fot. Marcin Wojciechowski

Fot. Marcin Wojciechowski Fot. Marcin Wojciechowski

Na koniec dnia obejrzeliśmy kolekcję Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz - laureatki konkursu Seat. Propozycje młodej projektantki to połączenie klasyki z nowoczesnością. Na wybiegu obejrzeliśmy kobiece sukienki i spódnice ujęte w ciekawej formie. Wrażenie robiły także kolorowe futra, trójwymiarowe kwiaty i oryginalny printy.

Waleria Tokarzewska -Karaszewicz Waleria Tokarzewska -Karaszewicz

Więcej o: