Styl hippie nadal inspiruje - sprawdź co możesz wykorzystać w swoich stylizacjach

Karolina Czuchaj
17.03.2017 12:30
Bardzo dużo dzisiejszych trendów zaczerpniętych jest ze stylu hippie. Co jest w nim najważniejsze? Pomysł i brak barier w łączeniu struktur, kolorów i wzorów.

Nie zdajemy sobie sprawy, ile motywów z lat 70 nadal króluje w sklepach. To przede wszystkim dzwony, długie sukienki i spódnice, kwiatowe wzory, frędzle, ale też modne w poprzednim sezonie - ozdoby na głowie. Prawdziwy  miszmasz kolorów, wzorów, zabawa z łączeniem zwiewnych kreacji z potężnymi butami. Idea tego okresu wiąże się z poszukiwaniem wolności, wyrażaniem siebie, co w modzie przekłada się na kobiecość i lekkość w doborze strojów.

Dzwony

Pojawiły się na wybiegach w poprzednim sezonie i zupełnie zawojowały modą - spodnie z szerokimi nogawkami, czyli potocznie "dzwony" na dobre powróciły do łask. Mogą być wykonane z jeansu lub materiału, najważniejsze są szerokie nogawki. Trzeba wiedzieć, że nie każdemu pasują, optycznie poszerzają biodra. Jeżeli chcemy zupełnie poczuć klimat hippie, dobierzmy buty na koturnie i kolorowy top zakończony delikatną falbaną.

kolaż stylizacja z dzwonami / Materiały partnerakolaż stylizacja z dzwonami / Materiały partnera

Maxi sukienki i spódnice

Tamte lata przywodzą na myśl festiwal muzyczny , grupy młodych ludzi skandujących hasła wolności, kobiety w zwiewnych sukienkach, z wiankami i chustami na głowach. Trzeba przyznać, że styl hippie dostarcza bardzo dużo inspiracji. Dzisiaj również wiele kobiet sięga po zwiewne sukienki i spódnice w barwne wzory. Do tego oczywiście gitara w ręku, ale w naszych stylizacjach możemy ją zastąpić małą torebką noszoną przez ramię.

kolaż stylizacja hippie / Materiały partnerakolaż stylizacja hippie / Materiały partnera

Wszędzie frędzle

Frędzle to kolejny element zaczerpnięty ze stylu hippie, który idealnie wpasowuje się do naszego stroju. Jeżeli stawiamy na rockowy klimat, warto wybrać skórzaną kurtkę wykończoną frędzlami lub spodnie. Możemy też przemycić ten trend tylko w niewielkim stopniu, chociażby dobierając modną torebkę z frędzlami lub buty. W latach 70 królową tego stylu była m.in. Jane Fonda, która uwielbiała duże torby z tym motywem i okulary "muchy". W naszej stylizacji proponujemy długą sukienkę, skórzaną kurtkę i torbę z frędzlami, która będzie mocnym akcentem.

kolaż stylizacja z frędzlami / Materiały partnerakolaż stylizacja z frędzlami / Materiały partnera

 

Więcej polecanych przez nas produktów znajdziesz tutaj:

Zobacz także
  • Ubrania w stylu hippie Styl hippie - zainspiruj się modą lat 70
  • Spodnie dzwony Spodnie dzwony - wielki powrót hitu sprzed lat
  • Nowoczesna Hipiska (od lewej: Libertine, Valentino, Dries Van Noten, Anna Sui) Trendy - nowoczesna hipiska
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX