Jak pozować do zdjęć? Radzi Hadrian Kubasiewicz

24.09.2009 14:17
A A A
Hadrian Kubasiewicz

Hadrian Kubasiewicz (Hadrian Kubasiewicz)

Alpejski krajobraz, wieża Eiffla, butik Prady w pasażu Emmanuela w Mediolanie - na jakim tle zrobiłyście sobie niezapomniane zdjęcia?

Są miejsca, które jako tło do fotografii mogą się już nie powtórzyć. Dlatego tym bardziej przykro nam, gdy jedyną okazję na uwiecznienie pięknego momentu zepsują mankamenty naszej figury. Potem zdjęcie, zamiast wyeksponowane na honorowym miejscu w albumie, ląduje głęboko w szufladzie. Jak pozować, żeby wyglądać maksymalnie atrakcyjnie? Nie musisz być profesjonalną fotomodelką - naucz się kilku prostych trików, a zobaczysz, że działają magicznie!

Od dziś profesjonalnych wskazówek czytelniczkom Groszków będzie udzielał Hadrian Kubasiewicz - znany fotograf, który pracował m.in. dla Avon, Elite Model Look i Miss Polonia. 

Lekcja pierwsza

Jak pozować, gdy jestem niska?

Wzrost to jeden z czynników, który budzi kompleksy u wielu kobiet (no dobrze, mężczyzn też - może nawet częściej). W każdym razie te wysokie ujęłyby sobie kilka centymetrów, za które z kolei te niskie oddałyby cały majątek.

Kult top modelek sprawia jednak, że obiektyw aparatu postrzegamy jako przedmiot przyjazny tym, które mają chociaż 170 cm. Słusznie? Niekoniecznie. Kilka prostych sztuczek, a obalisz mit.

Do tanga trzeba dwojga, więc odpowiedzialność za udane zdjęcie leży po stronie modelki i fotografa. Co możesz zrobić jeśli jesteś fotografowana?

Przede wszystkim się wyprostuj. Największym wrogiem kobiet o przeciętnym wzroście jest zgarbiona sylwetka. Maksymalnie ściągnij łopatki, wydłuż korpus i trzymaj go w pionie - możesz pomóc sobie oparciem dłoni o biodra.Unikaj wychylania tułowia w przód - jakby na aparat. To może Cię 'skrócić' i zaburzyć proporcje.

Ważnym etapem jest ułożenie kończyn. Jeśli zdjęcie może być szalone, podnieś ręce do góry - to optycznie doda Ci kilka centymetrów.

 fot. Hadrian Kubasiewicz

Najważniejsze będą nogi. Nigdy nie ustawiaj się na wprost obiektywu.

fot. Hadrian Kubasiewicz

Zawsze staraj się robić to bokiem. Dla wzmocnienia efektu wysuń jedną nogę lub lekko ją unieś.

 fot. Hadrian Kubasiewicz

I pamiętaj - nie kucaj naprzeciwko fotografa.

 fot. Hadrian Kubasiewicz

Jeśli chcesz przyjąć taką pozycję, zrób to w skręcie tułowia.

Zdjęcia siedzące też nie powinny być trudnym wyzwaniem. Najkorzystniej wypadniesz również siedząc bokiem, gdy Twój tułów znajdzie się w pionowej osi kadru, a nogi wysuniesz po skosie w jedną stronę.

Duże znaczenie ma strój. 'Nogi do szyi' na zdjęciu zapewnią Ci szpilki, krótkie fasony i dopasowane kroje. Postaw też na spodnie z lekko zwężanymi nogawkami, taliowane marynarki i ołówkowe spódnice z podniesioną talią.

A teraz druga strona medalu - o co możesz poprosić fotografa?  Po drugiej stronie aparatu będzie miał pewnie trudniejsze zadanie, ale powinien zapamiętać tylko kilka podstawowych reguł. Niech unika kadrów robionych z góry. Najlepiej niewysoką postać fotografować lekko od dołu, z żabiej perspektywy. To delikatnie przerysowuje efekt długich nóg, ale jeśli nie przesadzimy, unikniemy karykaturalnego wizerunku. Warto wykonać kilka takich ujęć i wybrać potem najbardziej optymalne.

 fot. Hadrian Kubasiewicz

I rzecz równie ważna - niskiej modelki nie powinno się ustawiać koło przedmiotów lub osób, które mogą sugerować jej wzrost i być do niego punktem odniesienia. Unikajmy więc ujęć przy samochodach, barze i bardzo wysokich osobach.

Hadrian Kubasiewicz

Portfolio naszego eksperta możesz obejrzeć tu.

Jimmy Choo dla H&M - trendy


Wygraj kontrakt z agencją modelek i władaj wybiegami!

 

 

 

Anja Rubik projektantką Quazi?

Czytaj w Znam.to: Biust w sorbecie

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy