Romantyczne filmy na święta: klasyki i nowości na grudniowe wieczory

Romantyczne filmy na święta to nie tylko bożonarodzeniowy nastrój, ale także miłosne uniesienia. W końcu jest to czas, kiedy wszyscy silniej odczuwamy potrzebę bliskości i romantyczności. Z tej okazji przygotowałyśmy TOP 5 filmów zarówno nowych, jak i absolutnych klasyków, które koniecznie powinnaś objerzeć.

Romantyczne filmy na święta - ,,Igraszki losu"

Romantyczne filmy na świętaRomantyczne filmy na święta Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Akcja filmu zaczyna się oczywiście od świątecznych zakupów. Jonathan i Sara chcą kupić dokładnie te same rękawiczki jako prezent. Od słowa, do słowa i zakupy zamieniają we wspólną kawę, potem spacer i tak spędzają ze sobą cały dzień. Jednak Sara zamiast zwyczajnej wymiany telefonów, proponuje oddać ich los przeznaczeniu. Dlatego swój numer telefonu zapisuje w książce, która zaczyna krążyć między ludźmi. Z kolei numer Jonathana na banknocie, który wydaje. Czy los będzie na tyle łaskawy, że spotkają się ponownie?

Romantyczne filmy na święta - ,,Świąteczny rycerz"

Romantyczne filmy na świętaRomantyczne filmy na święta Fot. Netflix

Rycerz w zbroi na białym rumaku brzmi jak ciche marzenie każdej z nas. Co, jeśli istniałby naprawdę, aby uratować nas przez samotnością? Albo chociaż główną bohaterkę filmu - Brooke. Ta nauczycielka z małego miasteczka pewnego dnia omal nie rozjechała mężczyzny w zbroi. Poszkodowany okazał się być rycerzem, który przybył z przeszłości. Choć Brooke nie daje wiary w podróże w czasie, to stara się pomóc przybyszowi. Ten, choć osobliwy, rozbudza w dziewczynie uczucia. Film, choć może nieco zbyt naiwny, to jednak jest pełen nieodpartego uroku.Warto go obejrzeć by jeszcze bardziej wczuć się w świąteczny klimat.

Romantyczne filmy na święta - ,,Ja cię kocham, a ty śpisz"

Romantyczne filmy na świętaRomantyczne filmy na święta Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Klasyczna komedia pomyłek, która wywołuje salwy śmiechu. Lucy ratuje nieznajomego sprzed pędzącego pociągu. Niestety, na skutek upadku mężczyzna zapada w śpiączkę i trafia na oddział. Personel szpitala, podobnie jak rodzina pacjenta uznają Lucy za jego narzeczoną. Co się wydarzy, kiedy poszkodowany obudzi się za śpiączki? Jeśli jeszcze nie oglądałaś tego filmu, musi trafić na twoją listę. To absolutny klasyk! W sam raz na wieczór we dwoje.

Romantyczne filmy na święta - ,,Świąteczny książę"

Romantyczne filmy na świętaRomantyczne filmy na święta Fot. Netflix

Początkująca reporterka Amber pracuje pod przykrywką jako guwernantka księżniczki Emily na dworze królewskim Aldovii. Niespodziewanie wplątuje się w królewską intrygę i jednocześnie zakochuje się w następcy tronu - księciu Richardzie, na którego temat miała po kryjomu zbierać sensacyjne materiały. Jej misja przypada na czas świątecznych przygotowań. W bajkowej scenerii przystrojonego pałacu przeżywa prawdziwe sercowe rozterki.

Romantyczne filmy na święta - ,,Zakochać się"

Romantyczne filmy na świętaRomantyczne filmy na święta Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Romantyczne filmy na święta nie mogą obejść się bez melodramatu z lat 80-tych. Podczas świątecznych zakupów, Molly i Frank przypadkowo wpadają na siebie. Jeszcze nie wiedzą, że to zdarzenie całkowicie zmieni ich życie. Miesiąc później rozpoznają się w pociągu i spędzają ze sobą miłe chwile. Choć oboje są w stałych związkach, a Frank ma dwójkę dzieci, zaczynają spotykać się coraz częściej. Co będzie dalej? Zapowiada się ciekawy seans...