,,Suits" i nie tylko, czyli seriale prawnicze na Netflix. Wciągają od pierwszego odcinka!

Seriale prawnicze na Netflix cieszą się ogromną popularnością. Ich walory fabularne, które bazują na najbardziej ekscytujących widza rozprawach budzą emocje, a podawane jak z automatu numery odpowiednich przypisów w kodeksach prawnych wzbudzają podziw. Plusy takich produkcji można wymieniać w nieskończoność. Które seriale zasługują na miano najlepszych? Sprawdź!

Serial prawniczy Netflix - ,,Suits"/ ,,W garniturach"

Serial charakteryzuje się odmiennym podejściem do świata prawników. Przystojni mężczyźni w idealnie uprasowanych koszulach i najdroższych garniakach towarzyszą na każdym kroku. Z dyplomem Harvardu, dzięki któremu myślą, że wszystko pójdzie jak po maśle. Nie brak również wątków braterskiej przyjaźni i związanej z nią lojalności. Suits pokazuje prawnika, jako maszynę do pracy. Dodatkowo, co w rzeczywistości jest rzadkością posiadają prywatnych kierowców. W realnym świecie takie dodatki do zawodu są możliwe w skrajnych wypadkach, niestety często towarzyszy im brak nienagannej etyki zawodowej. Co do jakości serialu, wiele dodaje pojawienie się światowej sławy aktorów. W serii pojawiły się takie twarze, jak Sarah Rafferty, Patrick J. James, Gabriel Macht, czy Katherine Heigl. Na ekranie brylowała również Meghan Markle, która po zamążpójściu musiała pożegnać się z karierą aktorki.

Serial prawniczy Netflix - ,,Better call Saul" / ,,Zadzwoń do Saula"

Kolejny serial prawniczy Netflix to Better call Saul. Opowiada historię Jamesa McGilla, który z przeciętnego i pechowego prawnika staje się Saulem Goodmanem - znanym z Breaking Bad prawnym doradcą różnego rodzaju przestępców. McGill nie najlepiej radzi sobie jako prawnik: mimo wielu starań ma niewielu klientów, a jego biuro mieści się w kanciapie nad salonem kosmetycznym. Cała historia McGilla to swojego rodzaju odarcie ze złudzeń amerykańskiego snu. Jimmy za wszelką cenę i na różne sposoby próbuje być człowiekiem sukcesu, ale mu nie wychodzi. Łatka czarnej owcy w rodzinie, działanie na granicy prawa (a bywa, że i poza nią) i ogólne poczucie beznadziei pozwala na nowo spojrzeć na decyzję podejmowane przez Saula Goodmana już jako bohatera Breaking Bad. Serial z dużą dawką czarnego humoru, jest jednocześnie spin-offem i prequelem Breaking Bad i z pewnością spodoba się fanom tego serialu.

Serial prawniczy Netflix - ,,How to get away with a murder" / ,,Sposób na morderstwo"

Bohaterami produkcji jest grupa studentów prawa oraz ich profesor od postępowania karnego - Annalise Keating (w tej roli dwukrotnie nominowana do Oscara i Złotych Globów, Viola Davis). Uczniowie w ramach zajęć dostają od wykładowczyni do rozwiązania zawiłą i ciężką sprawę kryminalną. Najlepsi z nich dostaną możliwość odbycia stażu w jej kancelarii. Gdy rozpoczyna się rywalizacja, studenci zrobią wszystko, aby zdobyć wymarzone stanowiska. Żaden z nich nie podejrzewa, że zostanie wplątany w morderstwo, które wstrząśnie nie tylko całym uniwersytetem, ale i na dobre zmieni ich życiorysy. Ostatni odcinek serialu wyemitowano w maju tego roku. Wszystkie 6 sezonów znajdziesz oczywiście na Netflixie!

Więcej o: