Aveda przychodzi z nowościami! Scalp Solutions, czyli wegańskie produkty do pielęgnacji skóry głowy

Włosomaniaczkom na pewno zaświeciły się w tej chwili oczy! Produkty do skóry głowy, a na dodatek wegańskie, to marzenie każdej kobiety pragnącej pięknych, a przede wszystkim zdrowych włosów. Marka Aveda przychodzi z nowościami, które warto poznać. Znamy szczegóły nowej kolekcji i chętnie się nimi podzielimy!

Kolekcja Aveda Scalp Solutions oferuje wybór wegańskich, opartych na składnikach roślinnych i wysoce skutecznych produktów do pielęgnacji włosów i skalpu odpowiednich do wszystkich rodzajów włosów, a także normalnej/przetłuszczającej się oraz normalnej/suchej skóry głowy.

W skład najnowszej kolekcji wchodzą świetne produkty, które przedstawiamy poniżej.

Peeling Scalp Solutions Exfoliating Scalp Treatment to produkt w 96% pochodzenia naturalnego, niezawierający siarczanów i silikonów. Powstał z inspiracji peelingiem do skóry. Ten produkt złuszczający o płynno-żelowej konsystencji zawiera pozyskiwany z golterii kwas salicylowy, a także glukozaminę pochodzącą z fermentacji. Obydwa te składniki delikatnie, ale jednocześnie dogłębnie złuszczają skórę głowy, usuwając powierzchniowe zanieczyszczenia, pozostałości produktów do stylizacji i mikropyły. Oprócz tego – nie uszkadzając bariery ochronnej skóry – redukują wytwarzanie sebum o 76%. Zaleca się używanie peelingu raz w tygodniu przez osoby posiadające normalną/suchą skórę głowy lub włosy po koloryzacji, albo tak często jak jest to konieczne w przypadku skóry normalnej/przetłuszczającej się.

Aveda Scalp SolutionsAveda Scalp Solutions Fot. Aveda

Przywracający równowagę szampon Scalp Solutions Balancing Shampoo oraz nawilżająca odżywka Replenishing Conditioner to produkty w 94% pochodzenia naturalnego (bez siarczanów i silikonów), które zwiększają nawilżenie skóry głowy o 92%. Szampon Scalp Solutions zawiera roślinne składniki myjące, które delikatnie oczyszczają, a także natychmiast usuwają powierzchniowe zanieczyszczenia i pozostałości produktów do stylizacji. Odżywka Scalp Solutions zawiera mieszankę olejków babassu i moringa, które odżywiają oraz nawilżają włosy i skórę głowy, pozostawiając je miękkimi w dotyku. Zaleca się używanie szamponu Scalp Solutions Shampoo i odżywki Scalp Solutions Conditioner do każdego mycia dla osób z normalną/przetłuszczającą się lub normalną/suchą skórą głowy.

Aveda Scalp SolutionsAveda Scalp Solutions Fot. Aveda

Orzeźwiająca mgiełka ochronna Scalp Solutions Refreshing Protective Mist to produkt w 98% pochodzenia naturalnego, niezawierający silikonów, który zapewnia całodzienną ochronę przed wolnymi rodnikami i pomaga kontrolować wydzielanie sebum przez 48 godzin. Znajdująca się w formule mieszanka składników roślinnych o właściwościach adaptogennych – wąkrotki azjatyckiej i brodziuszki wiechowatej – w połączeniu z witaminą E, resweratrolem, ekstraktami z rozmarynu i imbiru, pomaga chronić skalp przed stresem oksydacyjnym, tworząc wokół niego tarczę ochronną. Dodatkowo ekstrakt z lukrecji oraz cynk PCA redukują i pomagają kontrolować wytwarzanie sebum, aby wydłużyć czas między myciem włosów i skóry głowy. Zaleca się używanie mgiełki codziennie przez osoby z normalną/przetłuszczającą się lub normalną/suchą skórą głowy.

Aveda Scalp SolutionsAveda Scalp Solutions Fot. Aveda

Regenerujące Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum to produkt w 98% pochodzenia naturalnego, bez silikonów, w którego formule znajduje się naturalna, biotechnologiczna mieszanka probiotyku w postaci fermentu Lactobacillus oraz ektoiny. Połączenie to wzmacnia skórę głowy i jej barierę, wspierając zrównoważony mikrobiom, a kwas hialuronowy wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Podczas testów klinicznych biorące w nich udział kobiety stwierdziły, że nawilżenie skóry głowy wzrosło o 51% już w jedną noc, o 111% po tygodniu stosowania i o 140% po miesiącu, a siła bariery ochronnej skóry głowy zwiększyła się po tygodniu o 24%. Zaleca się używanie produktu co noc lub zgodnie z potrzebami osób posiadających normalną/przetłuszczającą się lub normalną/suchą skórę głowy.

Aveda Scalp SolutionsAveda Scalp Solutions Fot. Aveda

Masażer do skóry głowy Scalp Solutions Stimulating Scalp Massager ma miękkie, elastyczne mikrowłosie, dzięki czemu delikatnie, ale jednocześnie efektywnie zbiera zanieczyszczenia ze skalpu i zwiększa mikrocyrkulację podczas masażu, zapewniając przyjemne orzeźwienie.

Aveda Scalp SolutionsAveda Scalp Solutions Fot. Aveda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.