Viva Magenta kolorem 2023 roku według Instytutu Pantone! Jak nosić tę barwę? Bierzemy przykład z księżnej Kate

Instytut Pantone podczas targów sztuki Art Basel w Miami ogłosił, że kolorem 2023 roku zostaje odcień Viva magenta. Dlaczego wybór padł właśnie na tę barwę i z czym ją nosić, by stworzyć ciekawe, a jednocześnie modne stylizacje? Podpowiadamy.

Viva magenta kolorem 2023 roku

Viva Magenta 18-1750 to kolor 2023 roku wybrany przez Instytutu Pantone. Po stonowanym Veri Peri nadszedł czas na energetyczną, optymistyczną barwę.

Kurtka w kolorze magentyKurtka w kolorze magenty Fot. IMaxTree

Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny naturalnych barwników, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie.

- powiedziała cytowana w komunikacie Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Instytutu Pantone. Przedstawiciele instytucji przyznają, że wybór tej właśnie barwy nie był przypadkowy. Ma on symbolizować zmiany dzisiejszych czasów, a także dodawać siły i pobudzać do życia.

Viva magenta - jak nosić?

Magentę można było dostrzec także w ostatnich kolekcjach u znanych projektantów. Barwa ta pojawiła się takich marek jak m.in. Loewe, Giambattista Valli oraz Gucci.

Kolekcja Apartamento na zimę 2023 / Kolekcja Loewe na wiosnę-lato 2023Kolekcja Apartamento na zimę 2023 / Kolekcja Loewe na wiosnę-lato 2023 Fot. IMaxTree

Niedawno w garniturze w kolorze magenta zaprezentowała się w Bostonie także księżna Kate. Księżna Walii postawiła na model od Rolanda Moureta. Middleton do eleganckiego zestawu dobrała koszulę z wiązaniem przy dekolcie w pudrowym różu, dzięki czemu nieco rozjaśniła swój look.

Tworząc outfity z różnych odcieni tego samego koloru, skompletujemy nie tylko ciekawy, ale także modny look. Z magentą świetnie sprawdzi się także biały, kremowy oraz czarny. Nie zaszkodzi także odrobina szaleństwa w postaci brązu lub złota

Stylizacje w kolorze magentyStylizacje w kolorze magenty Fot. IMaxTree

Zobacz też: najmodniejsze sukienki na Sylwestra z wyprzedaży.

Więcej o: