Met Gala 2023 - znamy temat przewodni najważniejszej imprezy modowej na świecie

Koniec z domysłami, przeciekami i spekulacjami. Właśnie ogłoszono kolejny temat przewodni Met Gali, która odbędzie się w 1 maja 2023 roku. Będzie nim Karl Lagerfeld, który w przyszłym roku świętowałby 90. urodziny.

Karl Lagerfeld stał się tematem przewodnim kolejnej MET Gali 2023. W Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, już od 5 maja będzie można podziwiać specjalnie przygotowaną wystawę pt. "Karl Lagerfeld: A Line of Beauty" skupiającą się na twórczości legendarnego projektanta. Zanim jednak odwiedzający będą mogli z bliska przyjrzeć się projektom, a nawet szkicom designera, odbędzie się jedno z najważniejszych, modowych wydarzeń w roku – Met Gala 2023.

To właśnie tego dnia najważniejsze nazwiska w show-biznesie pojawią się na wystawnej kolacji w Metropolitan Museum of Art i jako pierwsi będą mogli podziwiać przygotowane ekspozycje. Ogłoszenie tegorocznego tematu przewodniego wydarzenia zaskoczyło wiele osób z branży. Wcześniej do sieci trafiały informacje, że motywem gali będzie kosmos.

Wybór twórczości Karla Lagerfelda wydaje się być jednak uzasadniony. To właśnie w 2023 roku projektant świętowałby 90. urodziny. Zaproszeni goście, a później odwiedzający muzeum, będą mogli z bliska przyjrzeć się jego twórczości od początku lat 50., aż do jego ostatniej linii stworzonej dla Chanel w 2019 roku.

Zobacz też: stylowe sukienki na jesień 2022.

Więcej o: