Nazwał Kim Kardashian jedną z najtańszych osób na świecie. Teraz zaprosił do współtworzenia kolekcji na fashion weeku

W 2018 roku Stefano Gabbana w jednym z komentarzy, który zostawił pod postem Kardashianek nazwał je "najtańszymi ludźmi na świecie". Teraz, po czterech latach od głośnej afery, Kim Kardashian współtworzyła najnowszą kolekcję Dolce&Gabbana, którą właśnie zaprezentowano na Tygodniu Mody w Mediolanie. Czy to oznacza, że projektant zmienił zdanie na temat celebrytek?

Stefano Gabbana słynie z odważnych, często niegrzecznych komentarzy. To właśnie on powiedział, że Selena Gomez jest brzydka, co spotkało się z ogromnym poruszeniem wśród opinii publicznej. W 2018 roku umieścił komentarz pod jednym z postów na Instagramie (który bardzo szybko został usunięty), stwierdzając, że siostry Kardashian są "najtańszymi ludźmi na świecie".

Komentarz zaskoczył fanów projektanta oraz celebrytek, które często nosiły projekty włoskiego domu mody. Prywatnie Kris Jenner, czyli mama i managerka sióstr, jest bliską przyjaciółką Domenico Dolce, czyli współzałożyciela marki Dolce&Gabbana. Niestety oficjalnie nie wiadomo, w jaki sposób rozwiązano ten konflikt, jednak jeden z tiktokerów ma na ten temat pewną teorię.

W maju na ślubnym kobiercu stanęła Kourtney Kardashian. Oficjalna ceremonia odbyła się w Portofino w rezydencji należącej do duetu projektantów Dolce&Gabbana. Designerzy stworzyli także suknię ślubną panny młodej. Najbliżsi pary mieli na sobie archiwalne projekty domu mody. Luxe Collective stwierdził, że to właśnie wtedy Kim Kardashian zaskoczyła Stefano oraz Domenico. Każdy z członków rodziny Kardashian-Jenner wypożyczał ubrania oraz dodatki z kolekcji projektantów. Według tiktokera nie zdecydowała się jednak na to była żona Kanye Westa. Miliarderka wyciągnęła z szafy model, który miała na sobie w 2011 roku. Influencerka odrobinę go przerobiła oraz dodała zupełnie nowe dodatki, nadając stylizacji nowoczesnego charakteru. Podobno to właśnie w tym momencie designerzy zrozumieli, że Kim ma wyczucie stylu oraz świetnie odnajduje się w najgorętszych trendach sezonu.

Właśnie dlatego zaprosili ją do współpracy przy najnowszej kolekcji na wiosnę-lato 2023, którą Dolce&Gabbana zaprezentowali podczas ostatniego Tygodnia Mody w Mediolanie. Stroje zaprezentowane na wybiegu pochodzą z archiwum designerów, które powstały między 1987, a 2007 rokiem. Podobnie jak w przypadku sukienki Kim Kardashian ze ślubu jej najstarszej siostry, outfity zostały unowocześnione i przerobione, tak by oddawały charakter dzisiejszych czasów. Miliarderka osobiście wybrała każdy z przedmiotów oraz modelki, które zaprezentowały się na wybiegu. Celebrytka została też twarzą kolekcji na wiosnę-lato 2023.

 

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na jesień 2022.

Więcej o: