Londyńskie zoo zaskakuje. Zamiast krokodyli, odwiedzający mogą podziwiać... torebkę

Czego można się spodziewać, odwiedzając zoo? Na pewno zwierząt, dla których to miejsce jest domem. Londyńskie zoo postanowiło zaskoczyć odwiedzających. W ich akwarium można oglądać torebkę.

Coraz chętniej sięgamy po produkty z ekologicznych tworzyw. Zwracamy także uwagę na to, by przy produkcji torebki lub butów nie ucierpiało żadne zwierzę. Istnieją jednak firmy, najczęściej luksusowe, które wciąż decydują się na tworzenie asortymentu ze skór naturalnych. Dużą popularnością cieszą się produkty z krokodylej skóry. Im rzadsza, tym droższa, a przy tym bardziej pożądana.

TorebkaTorebka Shutterstock

Krokodyl syjamski to jeden z gatunków, któremu grozi wyginięcie. Dziś żyje już tylko ok. 1000  osobników. Londyńskie zoo postanowiło spróbować uświadomić odwiedzających, co się może stać, gdy w końcu wszystkie okazy zostaną zabite. W jednym z akwarium, w którym mógłby żyć taki krokodyl, pojawiła się torebka. Wykonano ją właśnie z krokodylej skóry. Przy wystawie jest tabliczka informująca o tym, że w ciągu ostatnich 75 lat aż 80 procent populacji tego gatunku wyginęło. Warto dodać, że torebka, która pojawiła się na wystawie, w 2018 roku została zarekwirowana przez brytyjskich funkcjonariuszy granicznych.

Okazuje się, że wystawa, która ma zmusić odwiedzających do refleksji, jest czynna w londyńskim zoo od kilku lat. Zrobiło się o niej głośno dopiero teraz, przez tweet, który opublikował jeden z odwiedzających zoo. Fotografia przez kilka dni zdobyła ponad 400 tys. polubień oraz 70 tys. udostępnień.

Najpiękniejsze torebki z wyprzedaży [DOBRE CENY]

Więcej o: