Polski projektant tworzy suknię na tegoroczną galę Oscarów. W czym zaprezentuje się gwiazda filmu "Sukienka"?

O statuetkę na tegorocznej gali Oscarów powalczy polski film "Sukienka". Do Los Angeles wybrali się nie tylko twórcy, ale także aktorzy, którzy wzięli udział w produkcji. Na czerwonym dywanie zobaczymy m.in. Annę Dzieduszycką. Zdradzamy, kto zaprojektuje jej suknię.

Polski projektant szyje suknię oscarową

Już 28 marca odbędzie się 94. ceremonia wręczenia Oscarów. W tym roku szansę na statuetkę ma polski film "Sukienka". Jedną z głównych ról w produkcji zagrała Anna Dzieduszycka, która również pojawi się na gali. Na oficjalnym profilu produkcji na Facebooku pojawiły się zdjęcia z przygotowań do wielkiego wieczoru. Na fotografiach możemy dostrzec artystkę podczas przymiarek jej kreacji na tę wyjątkową okazję. Okazuje się, że aktorka zdecydowała się na współpracę z jednym z najpopularniejszych polskich projektantów, Tomaszem Ossolińskim. Na zdjęciach Anna Dzieduszycka pojawiła się w czarnej sukience z odkrytymi ramionami, jednak czy to właśnie w takim modelu pojawi się na czerwonym dywanie? Na finalny efekt czekamy z niecierpliwością.

Projekty Tomasza Ossolińskiego na gali Oscarów

To nie pierwszy raz, gdy Tomasz Ossoliński tworzy strój na galę Oscarów. W 2014 roku projektant odpowiadał za garnitur, w którym Paweł Pawlikowski odbierał Oscara za film "Ida". Reżyser zaprezentował się na ceremonii w eleganckim, czarnym zestawie z satynowymi klapami oraz powlekanymi guzikami. Nie możemy zapomnieć także o klasycznej, białej koszuli i pasującej kolorystycznie do garnituru muszce. Strój laureata Oscara był elegancki i świetnie wpisywał się w wieczorowy dress code, który obowiązywał podczas gali.

 

Film "Sukienka" z szansą na Oscara

"Sukienka" opowiada historię Julii, dziewczyny z małej miejscowości, która od urodzenia cierpi na karłowatość. Przez całe życie zmaga się z ukradkowymi spojrzeniami i niepochlebnymi komentarzami na swój temat ze strony innych ludzi. Pracuje w jednym z przydrożnych hoteli jako sprzątaczka. To właśnie tam poznaje kierowcę ciężarówki, w którym się zakochuje. Już 28 marca okaże się, czy "Sukienka" w reżyserii Tadeusza Łysiaka otrzyma Oscara. Produkcja została nominowana w kategorii Najlepszy film krótkometrażowy.

 

Zobacz też: najpiękniejsze sukienki na specjalne okazje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.