Jedna z najgłośniejszych współprac tego roku Prada x Adidas. Marki promują zrównoważony rozwój, tworząc swoje produkty z Re-Nylon

Po raz pierwszy o kolaboracji Prady i Adidasa mogliśmy usłyszeć w listopadzie 2021 roku. Na koncie marek pojawiło się zdjęcie z papierową torbą z logo Prada i dwoma pudełkami Adidas w środku. 13 stycznia 2022 miała premierę kolekcja, która wyprzedała się w zaledwie 24h. Co możemy w niej znaleźć?

Głośna współpraca 2022 roku - Prada x Adidas

Adidas i Prada przedstawiają trzeci rozdział wyjątkowej współpracy. Tym razem marki rozszerzyły swoją kolekcję o ubrania ready-to-wear. Nowa kolekcja Prada x Adidas składa się z aż 21 elementów, w których wykorzystane są ekologiczne innowacje. Jest futurystyczna, modna i wyrazista, ale nie zapomina o DNA niemieckiej i włoskiej marki. Buty i ubrania łączą w sobie luksus Prady, ale też wygodę i doświadczenie Adidasa. W tej kolekcji obie marki postawiły na zrównoważony rozwój, tworząc kolekcję z tkaniny Re-Nylon. Jest to materiał powstały w całości z recyklingu plastikowych odpadów zebranych z oceanów, odpadów z włókien tekstylnych i sieci rybackich. Po dokładnym oczyszczeniu i przetworzeniu nadaje się on do bezpiecznego użytkowania. 

Nowa kolecja Prada X AdidasNowa kolecja Prada X Adidas fot. IG @prada

 

Co kupimy w nowej kolekcji Prada x Adidas?

Rzeczy ze współpracy Prada x Adidas powiększają się o dwie nowe wersje butów Adidas Forum Low oraz Hi. Możecie je zakupić w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Do wykonania butów, marki zdecydowały się na użycie ekologicznego nylonu oraz nylonowych nici. W nowej kolekcji oprócz butów znajdziecie też pięcioelementową garderobę damską, oraz męską, która została uzupełniona o torby podróżne, plecaki, torebki na pasku i torby na zakupy. Zwróćcie uwagę na wykonanie i design produktów. Adidas stał się podstawą kolekcji, którą Prada wykorzystała w luksusowy i nowoczesny sposób, dodając najbardziej charakterystyczne elementy ze swoich projektów na sezon 2021/22.

Prada x AdidasPrada x Adidas fot. Adidas.pl

Nowa kolekcja Prada x Adidas pojawiła się w sklepach 13 stycznia 2022

Nowa kolekcja Adidas x Prada pojawiła się od 13 stycznia w salonach stacjonarnych Prada oraz w internetowych sklepach obydwu marek. Wyprzedała się w zawrotnym tempie i cieszy się gigantycznym sukcesem nie tylko wśród konsumentów, ale też krytyków. Współpraca Adidas x Prada jest świeżym powiewem street stylu, które potrzebowaliśmy. Prada zrobiła krok w dobrą stronę - tworzy kolekcje dopasowane do potrzeb milenialsów i pokolenia Y, które uwielbia łączyć modę użytkową, codzienną z luksusem marek premium. 

Nowa kolekcja Prada x AdidasNowa kolekcja Prada x Adidas fot. Adidas

Więcej o: