Filmy na weekend Netflix - nowości, które warto obejrzeć!

Zastanawiasz się, jakie filmy na weekend są warte uwagi? Weź pod lupę nowości, które dopiero co pojawiły się na platformie Netflix. Amerykański lub hiszpański thriller, a może kryminał? Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Sprawdź!

Filmy na weekend Netflix - ,,Enola Holmes"

Historia zaczyna się w 1884 roku w Anglii, kiedy to świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes odkrywa, że jej matka zniknęła, pozostawiając po sobie dziwaczne podarunki, nie dając żadnych wskazówek ani informacji o obecnym miejscu pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka i Mycrofta, którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam". Dziewczyna ma jednak inne plany - ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera - Lorda. Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. Film oparty jest na uwielbianej przez czytelników serii powieści autorstwa Nancy Springer. ENOLA HOLMES to emocjonujący kryminał przygodowy, w którym znany na całym świecie detektyw stawia czoła przeciwnikowi, z jakim jeszcze nie miał do czynienia — swojej nastoletniej siostrze. Reżyserem filmu Enola Holmes jest Harry Bradbeer, a twórcą scenariusza Jack Thorne. W rolach głównych zobaczysz m.in.: Millie Bobby Brown, Sama Claflina, Henry'ego Cavilla i Helenę Bonham Carter.

Filmy na weekend Netflix - ,,Ratownik"

Ratownik (El Practicante) to hiszpańskojęzyczny thriller przedstawiający losy mężczyzny, który pracuje jako tytułowy ratownik. Pewnego wieczoru, w wyniku poważnego wypadku, główny bohater traci czucie w nogach. Poruszający się na wózku Angel zaczyna popadać w depresję z powodu swojego trudnego stanu zdrowia. Swój żal i gniew postanawia skierować w stronę ukochanej, która miała mu pomóc w najtrudniejszych chwilach, a która jego zdaniem porzuciła go, gdy najbardziej jej potrzebował. Bardzo szybko można się zorientować, że Angel ma narcystyczne oraz antyspołeczne zaburzenie osobowości. Scenarzyści odnotowali to bardzo dosadnie. Za sterami filmu Ratownik stoi Carles Torras - hiszpański reżyser, który stworzył już kilka uznanych thrillerów. Scenariusz filmu przygotowali natomiast David Desola oraz Hèctor Hernández Vicens. W rolach głównych występują Mario Casas i Déborah François.

Filmy na weekend Netflix -  ,,Diabeł wcielony"

Film zabierze cię w lata 50. i 60. - będziesz śledzić historię życia osób, które wciąż mają nieprzyjemne, wojenne wspomnienia. W prowincjonalnej, południowej okolicy istotnym aspektem życia społeczności jest wiara w Boga. Wśród głównych bohaterów spotkasz zarówno osoby bardzo mocno wierzące, jak i te, które po Bogu i kościele nie spodziewają się raczej niczego dobrego. Niestety okazuje się, że to ci drudzy mają więcej racji. Produkcja pokazuje bowiem obraz ludzkiego zepsucia, grzeszności, bólu oraz brzydoty. Tom Holland odgrywa rolę Arvina Russella - głównego bohatera. Poznajesz go jeszcze w dzieciństwie, później obserwujesz, jak przebywa drogę do dorosłości, jak radzi sobie z utratą bliskich, z despotycznością skrzywdzonego ojca oraz z kompletnym niezrozumieniem i brakiem wsparcia ze strony boskiej. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Antonio Campos. W obsadzie możesz podziwiać samych świetnych aktorów! Wspomnianego już Toma Hollanda, Billa Skarsgarda, Mię Wasikowską, Roberta Pattinsona czy Haley Bennett.