Kino Netflix: seriale o zombie, które są warte uwagi

Seriale o zombie potrafią zmrozić krew w żyłach. Te powinny zaspokoić apetyt każdego miłośnika tego typu ekranizacji. Oto 3 serialowe hity! Mamy też coś ekstra.

Seriale o zombie nieustannie cieszą się popularnością. Klasykiem tego typu kina jest z pewnością serial "The Walking Dead", który doczekał się 10 sezonów (zobacz poniżej). W tym roku ma się pojawić kolejny. Stał się on inspiracją dla innych produkcji kina zombie. Oto, co warto jeszcze zobaczyć. 

"iZombie": dobre seriale o zombie 

To kryminalny serial o zombie z elementami horroru, dobrej produkcji, bo Spondoolie Productions, Warner Bros. Jest adaptacją komiksu o tym samym tytule, którego autorami są Chris Roberson oraz Michael Allred. Główną bohaterką jest Olivia Moore – absolwentka medycyny, a później także pracownica kostnicy. Niestety pewnego dnia na jednej z imprez ulega nieszczęsnemu wypadkowi, w wyniku którego staje się zombie. Nadal pragnie być człowiekiem, dlatego postanawia jeść ludzkie mózgi, by normalnie funkcjonować. Wkrótce odkrywa swój śledczy talent. Po każdym takim posiłku przejmuje część wspomnień zmarłego, dlatego nawiązuje współpracę z detektywami. 

 

„Z Nation”: seriale o zombie na Netflix z dobrą opinią w sieci

Na popularnej platformie streamingowej Netflix można obejrzeć wszystkie sezony serialu o zombie "Z Nation", a jest ich aż pięć. Cieszy się on ogromną popularnością wśród widzów i miłośników tego typu ekranizacji. To amerykańska produkcja z elementami horroru opowiadająca o wybuchu epidemii zombie, którą wywołał nieznany wirus. Pojawia się jednak szansa na wyleczenie. Okazuje się, że pewien więzień dostał dawkę eksperymentalnej szczepionki, co jest ratunkiem dla ludzkości. Potwierdza to jedno z ostatnich działających laboratoriów, które chce wyprodukować szczepionkę z jego krwi. Pozostaje tylko przetransportować więźnia z Nowego Jorku do Kalifornii.

 

"The Walking Dead" – fajne seriale o zombie, które warto zobaczyć

Na koniec klasyka wśród seriali o zombie, czyli "Żywe trupy". To amerykański serial telewizyjny, który jest adaptacją komiksu o tym samym tytule. Ten serial o zombie doczekał się aż 10 sezonów. Akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i ukazuje historię grupy ludzi, którzy zmagają się z zombie. Szukają schronienia i uciekają przed zarażonymi, ponieważ kontakt z nimi powoduje przemianę w zombie.

 

Inne, które polecamy!

"Zombie Express": film o zombie z wątkiem rodzinnym 

Ten południowokoreański klasyk warto obejrzeć. Jest tu dobra akcja z odrobiną grozy i humoru, ale również niezła opowieść o rodzinie, miłości i rozstaniu. Kiedy w Korei Południowej wybucha epidemia zombie, miasto ogarnia chaos, pojawia się coraz więcej ofiar zombie. Dlatego główni bohaterowie – ojciec z córką - wsiadają do pociągu, który zmierza do ostatniego bezpiecznego miasta. Podróż jednak staje się koszmarem i walką o przetrwanie.