Jak ściągnąć hybrydę bez wizyty w salonie? Te sposoby są banalnie proste i zajmą kilka minut!

Jak ściągnąć hybrydę bez wizyty w salonie? Jak się okazuje, możesz sobie poradzić bez pomocy kosmetyczki. Przedstawiamy krok po kroku metody zdejmowania hybrydy i to bez użycia folii aluminiowej i acetonu. W taki sposób nie zniszczysz paznokci. Sprawdź!

Jak ściągnąć hybrydę pilnikiem?

Twój odrost na paznokciach woła o pomstę do nieba, a ty nie masz czasu, żeby iść do kosmetyczki? O nic się nie martw. Podpowiadamy, jak ściągnąć hybrydę w domu i to bez użycia acetonu oraz folii aluminiowej. Sposób numer jeden? Banalnie prosty - po prostu spiłuj cały lakier pilnikiem. Fakt, metoda dość czasochłonna, ale jeśli zachowasz ostrożność, płytka będzie w o wiele lepszym stanie niż po rozpuszczaniu hybrydy acetonem, a to chyba wystarczający argument "za". Do całego zabiegu będziesz potrzebowała kilku pilników o różnym stopniu gradacji: 100/180 oraz 240/500. Top coat spiłuj za pomocą gruboziarnistego pilniczka, a kolejne warstwy ścieraj tymi o coraz gładszej powierzchni – dzięki temu nie uszkodzisz naturalnej płytki. Pamiętaj, że jeśli planujesz położenie kolejnej hybrydy, nie musisz spiłowywać bazy!

Jak ściągnąć hybrydę frezarką?

Jak ściągnąć hybrydę?Jak ściągnąć hybrydę? Fot. Pexels

Nie masz cierpliwości do pilniczka? Może drugi sposób na to, jak ściągnąć hybrydę bardziej przypadnie ci do gustu. Mowa o spiłowaniu manicure frezarką. Z tym urządzeniem ściągniesz hybrydę dużo szybciej niż zwykłym pilnikiem, a jednocześnie nie wysuszysz płytki, jak przy zmywaniu lakieru acetonem. Posługiwanie się frezarką wymaga jednak ostrożności i wprawy, bo jeśli będziesz używać jej nieumiejętnie, może się to skończyć poważnym uszkodzeniem paznokcia. Jak ściągnąć hybrydę frezarką, żeby nie narobić szkody płytce?

  1. Jesteś początkująca? Zacznij od ustawienia frezarki na najniższe obroty – cały proces będzie trochę dłuższy, ale pozwoli ci zachować większą kontrolę i bezpieczeństwo.
  2. Nigdy nie piłuj paznokcia przez dłuższy czas w jednym miejscu – prawidłowa technika polega na tym, aby równomiernie przesuwać obracający się frez po całej płytce. W przeciwnym razie możesz przepiłować paznokieć.
  3. Jeśli boisz się uszkodzenia płytki, nie musisz usuwać całej warstwy lakieru frezarką – wystarczy, że spiłujesz top i lakier, a bazę możesz wyszlifować zwykłym pilnikiem o małej gradacji.
  4. W czasie piłowania wymieniaj frezy – zacznij od gruboziarnistego, którym ściągniesz top, i stopniowo przechodź do tych o coraz mniejszej gradacji - tak jak w przypadku tradycyjnego pilniczka.

Jak ściągnąć hybrydę w domu?

Trzeci i ostatni sposób na to, jak ściągnąć hybrydę w domu należy do najprostszych, ale wymaga odpowiedniego przygotowania już w trakcie robienia manicure. Pewnie słyszałaś o specjalnych naklejkach oraz bazach pod lakiery hybrydowe typu peel-off. Pokrywa się nimi płytkę przez nałożeniem lakieru. Preparat zapewnia odpowiednie mocowanie hybrydy do paznokci aż do dwóch tygodni. Po tym czasie, gdy chcesz ją zdjąć, wystarczy podważyć brzeg paznokcia i hybryda sama z łatwością odklei się od płytki. Taka metoda ma jednak swoje wady. Według wielu opinii, baza peel-off znacznie zmniejsza trwałość manicure. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy pod lakier dostanie się trochę wilgoci – wtedy hybryda niczym naklejka odchodzi od płytki. Ogromnym plusem jest jednak zabezpieczenie paznokci przed uszkodzeniami. Wybór należy do ciebie!