,,Narodziny gwiazdy": film, który podbił serca widzów jest już na Netflixie!

Miłośnicy Lady Gagi i Bradleya Coopera pewnie skaczą z radości, bo film ,,Narodziny gwiazdy" od 18 czerwca jest już dostępny na Netflixie! Jeśli chcesz powrócić do tej opowieści, możesz to zrobić w każdej chwili. Nie miałaś okazji obejrzeć filmu? W takim razie to doskonała okazja, aby nadrobić zaległości!

Dramat muzyczny Narodziny gwiazdy pojawił się w kinach niespełna dwa lata temu. W głównych rolach wystąpili Lady Gaga i Bradley Cooper. Dla obojga był to dość znaczący debiut. Głównie dlatego, że Cooper po raz pierwszy stanął po drugiej stronie kamery i wyreżyserował film. Natomiast Lady Gaga co prawda grywała wcześniej w filmach i serialach, ale po raz pierwszy wystąpiła w tak dużej roli. Poruszająca produkcja do dziś cieszy się uznaniem krytyków i widzów - 18 czerwca film pojawił się również na popularnej platformie Netflix. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Narodziny gwiazdy to kolejny remake filmu z 1937 roku.

 

,,Narodziny gwiazdy" - długa historia jednego filmu

Mało kto wie, że Narodziny gwiazdy to remake filmu sprzed 81 lat. Historię o słynnym artyście i młodszej kobiecie, która dzięki niemu staje się prawdziwą gwiazdą, po raz pierwszy opowiedział William A. Wellman. W rolach głównych wystąpili Janet Gaynor i Fredric March. Co ciekawe w oryginale bohaterowie nie byli muzykami, a aktorami z Hollywood. Kolejna odsłona historii miała miejsce w 1954 roku.Wtedy do życia powołano musical Narodziny gwiazdy w reżyserii George'a Cukora. W bohaterów filmu wcielili się Judy Garland i James Mason. Tym razem widzowie śledzili historię aktorów, którym nie był obcy również śpiew. Ponad dwadzieścia lat później, w 1976 roku powołano do życia kolejny musical, tym razem w odsłonie bardziej rockowej. W nowej wersji wystąpili Barbra Streisand i Kris Kristofferson. Historia nie mogła oczywiście przejść niezauważona obok twórców Bollywood i tak też w 2013 roku za Narodziny gwiazdy wzięli się filmowcy z Indii. Chodzi o film zatytułowany Aashiqui 2 w reżyserii Mohita Suriego. Głównych bohaterów zagrały gwiazdy Bollywood: Aditya Roy Kapur i Shraddha Kapoor. Ten remake różni się najbardziej od oryginału. Wszystko ze względu różnic kulturowych pomiędzy USA i Indiami.

 

,,Narodziny gwiazdy" - Lady Gaga i Bradley Cooper w zniewalającym duecie

Mimo, że od premiery filmu Narodziny gwiazdy minęły już prawie dwa lata, istnieje spore prawdopodobieństwo, że jeszcze nie miałaś okazji zobaczyć reżyserskiego debiutu Bradleya Coopera. Nominowany do Oscara w siedmiu kategoriach, a ostatecznie nagrodzony jedną – za najlepszą piosenkę Shallow, już jakiś czas temu trafił na platformę HBO Go, więc każdy, kto miał zaległości mógł je nadrobić (i przy okazji dowiedzieć się, czemu serwisy plotkarskie nafaszerowane były wiadomościami o rzekomym romansie Coopera i Lady Gagi).Teraz, gdy produkcja wreszcie trafiła (film jest dostępny od 18 czerwca!) na popularny serwis streamingowy Netflix, nie masz żadnej wymówki na to, aby nie nadrobić tego świetnego filmu. Dramat muzyczny Narodziny gwiazdy opowiada o muzyku country, którego poznajemy w dość trudnym momencie. Jackson Maine (Bradley Cooper) o wiele więcej przyjemności czerpie bowiem z zaglądania do kieliszka, niż z występów na scenie. Pewnego wieczoru poznaje utalentowaną wokalnie Ally (Lady Gaga), w której nie tylko dostrzega wyjątkowy dar, ale również szybko się zakochuje. Kiedy jednak okazuje się, że jej kariera zaczyna rozwijać się w zawrotnym tempie, Jack zaczyna mieć problem z poradzeniem sobie z tą sytuacją, popadając w jeszcze większą depresję i alkoholizm. Czy w takiej sytuacji uda im się nie zaprzepaścić relacji, jaka zrodziła się między nim, a Ally? Już teraz zaloguj się na Netflixa, aby poznać dogłębnie tę romantyczną historię! Przyda ci się pudełko chusteczek, bo film naprawdę potrafi wzruszyć na maksa. A jeśli już oglądałaś tę produkcję, zawsze możesz ją sobie odświeżyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.