Płatki pod oczy - eliminują cienie i opuchliznę. Wprowadź je do codziennej pielęgnacji

Nie wyobrażasz sobie pielęgnacji bez użycia maski na twarz? A co z okolicą oczu, która wymaga szczególnej uwagi? Na ratunek przychodzą płatki pod oczy, które powinnaś wprowadzić do rytuału pielęgnacyjnego. W okolicy oczu skóra jest najcieńsza, narażona na przesuszanie i szybkie powstawanie drobnych linii mimicznych i głębszych zmarszczek. To także okolice, które często zdradzają brak snu, nieodpowiednią dietę, niesprzyjające warunki atmosferyczne czy pierwsze oznaki starzenia. Na skórze zaczynają pojawiać się ciemne obwódki, obrzęki oraz zwiotczenia. Płatki pod oczy poradzą sobie ze wszystkim! Podpowiadamy, jak działają i jak ich używać.

Płatki pod oczy - jak działają?

Płatki pod oczyPłatki pod oczy Fot. Pexels

Płatki pod oczy to kosmetyki o właściwościach pielęgnacyjnych, które wyróżniają się intensywnym działaniem. Wykonane są najczęściej z tkaniny zanurzonej w serum albo z hydrożelu. Pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało stopniowo uwalniają substancje aktywne i pomagają im wnikać w delikatną skórę wokół oczu. Składniki płatków pod oczy to głównie kolagen morski, kwas hialuronowy, drobinki złota, peptydy, witamina C i wyciągi roślinne. W zależności od składu płatki pod oczy spełniają różne zadania. Niektóre z nich nawilżają, odżywiają i ujędrniają skórę, inne pomagają zredukować pierwsze zmarszczki. Znajdą się też takie, które zmniejszają cienie i obrzęki, a także rozświetlają delikatną skórę wokół oczu. To doskonałe rozwiązanie przy widocznych oznakach zmęczenia czy utracie jędrności. Co więcej, płatki pod oczy w mgnieniu oka uporają się z oznakami nieprzespanej nocy.

Płatki pod oczy - rodzaje

Płatki pod oczyPłatki pod oczy Fot. Pexels

Jak już wiesz, płatki pod oczy mogą być wykonane ze specjalnej tkaniny lub z hydrożelu. Czym różnią się w działaniu i które najlepiej wybrać? To wszystko zależy od tego, na jakim efekcie najbardziej ci zależy. Przedstawiamy 3 najpopularniejsze rodzaje płatków pod oczy:

  • hydrożelowe płatki pod oczy - dają efekt odświeżenia naskórka wokół oczu, napinają, ujędrniają skórę oraz zmniejszają opuchliznę i cienie. Mają w składzie mnóstwo składników aktywnych, które działają jak silnie nawilżające serum. Zawarty w nich kwas hialuronowy zapobiega powstawaniu tzw. kurzych łapek. W składzie hydrożelowych płatków znajdziesz też: witaminę A, C i E i retinol. Jeśli chcesz, żeby zadziałały jeszcze lepiej, warto przed użyciem schłodzić je w lodówce;
  • żelowe płatki pod oczy - redukują bruzdy i zmarszczki wokół oczu, dostarczając skórze stałej i skoncentrowanej dawki czynnych składników nawilżających. Kwas hialuronowy rozjaśni cienie i nawilży skórę, minerały i witaminy zadbają o regenerację i odżywienie, a kolagen morski, algi i retinol zadziałają przeciwzmarszczkowo oraz pomogą pozbyć się opuchlizny;
  • kolagenowe płatki pod oczy - chłodzą, redukują opuchliznę, rozświetlają cienie i wygładzają skórę. Zawarty w nich kolagen poprawia jędrność i elastyczność oraz eliminuje oznaki zmęczenia. Z kolei kwas hialuronowy sprawia, że intensywnie nawilżają i poprawiają napięcie skóry wokół oczu. Niektóre z dostępnych na rynku płatków zawierają kofeinę, która zmniejsza opuchliznę, rozjaśnia cienie i usuwa oznaki zmęczenia.

Płatki pod oczy - jak ich używać?

płatki pod oczypłatki pod oczy shutterstock

Płatki pod oczy aplikuje się tak naprawdę szybko i łatwo. Ale przed ich nałożeniem musisz zadbać o ważną rzecz - skóra powinna być dokładnie oczyszczona. Aplikacja płatków jest bardzo podobna, jak w przypadku maski w płachcie - czyli po wyjęciu produktu z opakowania umieszczasz go na skórze okolic oczu, a następnie relaksujesz się przez kolejne 15-20 minut. Po tym czasie wystarczy zdjąć płatki oraz wklepać resztki serum w skórę (nie wycieraj okolic oczu ręcznikiem) i gotowe! Po ich zdjęciu zauważysz zmieniony, polepszony stan skóry. Będzie ona wyglądać na dużo młodszą i bardziej nawilżoną. Najbezpieczniejsze dla twojej skóry będą te płatki pod oczy, które mają atesty bezpieczeństwa i wcześniej zostały zbadane pod kątem dermatologicznym, hipoalergicznym oraz okulistycznym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.