Buty na karnawał 2020 - jakie założyć?

Karnawał w pełni, a to oznacza wiele imprez i balów. Stylizacja karnawałowa to jednak nie tylko sukienka lub inny strój, ale również buty! Pod względem wygody są one najważniejszym elementem stylizacji, ale mogą być również niezwykłą ozdobą. Zobacz nasze rady na jakie buty na karnawał się zdecydować.

Karnawał 2020: buty na obcasie

 

Planując specjalne wyjście, zazwyczaj nasz wybór pada na buty na obcasie. Jak każda kobieta wie, takie obuwie potrafi uczynić cuda z naszą sylwetką. Oprócz tego podnoszą pewność siebie. Jeśli na co dzień chodzisz w płaskim obuwiu to na karnawał lepiej zdecydować się na buty na słupku. Są stabilne, a jeśli są dobrze wykonane i dopasowane do Twojej stopy to nawet nie czuć tego podwyższenia. Jeśli szukamy czegoś specjalnego to na pewno warto rozejrzeć się za bardzo modnymi butami na karnawał z oryginalnymi obcasami - np. z ozdobami lub wzorami. Alternatywą do butów na słupku, mogą być też modele na koturnie.

Buty na karnawał 2020: na płaskim obcasie

buty na karnawał na płaskim obcasiebuty na karnawał na płaskim obcasie fot. shutterstock

Nie każda kobieta może chodzić w butach na wysokim obcasie, a niektóre z nich po prostu tego nie lubią. Na szczęście w sklepach znajdziemy eleganckie, niskie buty na karnawał, czyli takie z obcasem do 3-4 cm. To świetny wybór dla kobiet, które na co dzień chodzą w płaskim obuwiu i lubią dużo tańczyć. Wśród modeli można odnaleźć np. eleganckie balerinki.

Szpilki - buty na imprezę karnawałową?

Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie jednak imprezy w butach na innym obcasie niż szpilka. Czarne lub czerwone szpilki to oczywiście klasyka elegancji. Warto wybrać szpilki na platformie, które są co prawda wysokie, ale dość stabilne. Ponadto najlepiej zdecydować się oczywiście buty z prawdziwej skóry, które można trochę rozchodzić w domu i nauczyć się w nich chodzić.

Oryginalne karnawałowe buty

Wygoda to oczywiście nie wszystko, więc warto znaleźć jakieś oryginalne buty na karnawał, które wyróżnią nas z tłumu i wpiszą się w karnawałowy klimat. Mogą to być modele ozdobione np. piórami lub kryształkami albo po prostu we wzory lub w niebanalnym kolorze. To dobry wybór szczególnie wtedy gdy wybieramy jednolitą, prostą kreację.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.