Do jakiej stylizacji pasuje pierścionek z szafirem?

W 2010 roku sprzedaż pierścionków z szafirem wzrosła dziesięciokrotnie. Wszystko za sprawą słynnego zaręczynowego pierścienia Kate Middleton, który wcześniej należał do Lady Diany. Do jakiej stylizacji pasuje pierścionek z szafirem?

Srebrny pierścionek z szafirem

Przez wieki szafir uznawany był za kamień symbolizujący wierność, skromność oraz czystość. Ceniony przez twórców biżuterii, zajmuje wysoką pozycję w jubilerstwie. Cieszy się także ogromną popularnością wśród klientów i jest najczęściej wybieranym kamieniem szlachetnym zaraz po diamentach. Szafir jest także jednym z najtwardszych minerałów naturalnych i choć występuje w kilku kolorach, to odcienie koloru niebieskiego są jego najbardziej popularną odmianą. Najsłynniejsze okazy szafiru pochodzą z Birmy i Kaszmiru, a największe złoża znajdują się w Tanzanii, na Sri Lance, Madagaskarze i Kambodży. 

W starożytności szafirowi przypisywano wiele magicznych właściwości. W Persji uznawano go za kamień nieśmiertelności, uważano również, że chroni przed złymi wpływami. Szafiry znane są ze swojego działania uspokajającego, wzmacniającego siłę woli  oraz ochrony przed fałszem. W astrologii przypisywany jest znakom Bliźniąt, Byka oraz Ryb. 

Srebrne pierścionki z szafirem cieszą się ogromną popualarnością z wielu powodów. 

Są ponadczasowe i dają ogromne możliwości. Świetnie przełamują klasyczne, minimalistyczne stylizacje, tak samo jak idealnie łączą się z eterycznymi sukienkami. Pozwalają na wydobycie swojej romantycznej natury. To biżuteria stworzona na lata. Szafiry uważane są za kamienie mądrości, budujące wewnętrzną moc. Dlatego też są jednymi z najczęściej wybieranych kamieni, zaraz po diamentach, na zaręczyny, jubileusze, rocznice i wszystkie niezapomniane okazje

- Magda Dąbrowska, Projektantka YES. 

Do jakiej stylizacji pasuje pierścionek  z szafirem? Szafiry w srebrnej i złotej oprawie są niezwykle eleganckie i pasują do bardzo wielu klasycznych stylizacji. Pięknie współgrają z sukienkami w kolorze szafirowym oraz butelkowej zieleni. Taka biżuteria będzie idealnym uzupełnieniem koktajlowych kreacji oraz stylizacji komponowanych z myślą o specjalnych okazjach np. weselu. To uniwersalna biżuteria, dlatego oprócz bardziej eleganckich stylizacji, pierścionek z szafirem pasować będzie także do nieco bardziej swobodnych, codziennych zestawów. 

Sukienka granatowa Quisque, sukienka zielona Vissavi, pierścioneki z szafiremYESSukienka granatowa Quisque, sukienka zielona Vissavi, pierścioneki z szafiremYES mat. prasowe

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Razem ze zwiększonym zainteresowaniem rodziną królewską powróciła moda na różnorodne kamienie szlachetne. Jednym z nich jest szafir o głębokiej, niebieskiej barwie. Pierścionek zaręczynowy Lady Di, który obecnie nosi Kate Middleton o bardzo charakterystycznej formie, gdzie szafir jest otoczony drobnymi diamentami stał się już ikoną jubilerstwa

- wyjaśnia Magda Dąbrowska, Projektantka YES.

To właśnie pierścionki w stylu vintage cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie modne są te w misternej, królewskiej oprawie, przypominające klejnoty z czasów wiktoriańskich. 

Pierścionek zaręczynowy z szafirem księżnej Diany składał się z 14 diamentów, które otaczały 12-karatowy, owalny szafir cejloński osadzony w 18-karatowym białym złocie. Zaprojektowany i wykonany przez jubilera z House of Garrard, został najsłynniejszym pierścionkiem zaręczonowym w historii. Po rozwodzie księżna oddała pierścionek do pałacu Kensington. W 2010 roku trafił na palec Kate Middleton i do dziś jest najcenniejszym elementem biżuterii w kolekcji księżnej. W 1981 roku pierścionek z szafirem wyceniano na 28.000 funtów, dziś wart jest ponad 300.000 funtów. 

Pierścionek z szafirem i brylantami 

Nawiązujące do wiktoriańskiego stylu pierścionki z szafirem i brylantami znaleźć można w specjalnej kolekcji Wiktoriańskiej polskiej marki YES. Biżuterię w odcieniu starego złota ozdobiono kamienami szlachetnymi: rubinami, szmaragdami oraz szafirami. Oprócz bogato zdobionych pierścionków z szafirem i brylantami modne są również modele bardziej minimalistyczne, łączące białe i żółte złoto. Takie pierścionki doskonale współgrają z obrączkami. 

Więcej o: