Słynne torebki Birkin będzie można kupić w Warszawie. Marka Hermes wchodzi do Polski

To jedna z najsłynniejszych torebek w historii mody. Mowa oczywiście o Birkin - modelu francuskiej marki Hermes. Marzą o niej kobiety na całym świecie, a teraz będzie można kupić Birkin w Warszawie. Francuski dom mody jesienią otworzy swój pierwszy butik w tej części Europy. Jest jeden problem - ceny kultowej torebki zaczynają się od 10 tysięcy euro.

Hermes wchodzi do Polski. Jesienią otwarcie pierwszego butiku

Luksusowa marka Hermes ma zamiar sprzedawać w Polsce - tak wynika z narazie nieoficjalnych informacji przekazanych przez "Rzeczpospolitą". Otwarcie butiku zaplanowano na jesień, ale dokładna data nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że sklep powstanie w Hotelu Europejskim, gdzie wydzielono specjalną przestrzeń dla działalności komercyjnej. Tą samą lokalizacją wcześniej interesowały się takie firmy jak Dior, czy Chanel. Ostatecznie przy Krakowskim Przedmieściu powstanie salon Hermes, a obok niego butik włoskiej marki Brunello Cucinelli. Hotel Europejski to prestiżowe miejsce nie tylko ze względu na lokalizację. Gmach ma bogatą historię i już w XIX wieku uważany był za najbardziej luksusowy hotel w mieście. W latach 2013-2018 budynek przeszedł remont, a obecnie znów zachwyca architekturą i luksusowym wystrojem wnętrz.

Torebka Birkin - najsłynniejszy model Hermes będzie można kupić w Warszawie

Najsłynniejszym produktem francuskiej marki Hermes jest torebka o nazwie Birkin. Model powstał w 1984 roku i nosi nazwisko brytyjskiej aktorki Jane Birkin. Wszystko zaczęło się od podróży samolotem, podczas której Birkin spotkała Jean-Louis Dumasa, francuskiego biznesmena i dyrektora artystycznego domu mody Hermes. Jako matka trójki dzieci poskarżyła mu się, że nie może znaleźć na rynku eleganckiej torebki, która pomieściłaby wszystkie potrzebne rzeczy, w tym butelki dla najmłodszej córki Lou. Dumas obiecał aktorce, że stworzy dla niej wymarzoną torebkę i tak powstała słynna Birkin - jeden z najbardziej kultowych modeli w historii mody. 

Torebka do dziś cieszy się olbrzymią popularnością, mimo że jej cena zwala z nóg. Aby mieć Birkin w swojej szafie, trzeba dysponować kwotą co najmniej 10 tysięcy euro, ale są też modele za kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy euro. Model Diamond Himalaya Niloticus Birkin został sprzedany na aukcji w 2016 roku za 379 tysięcy dolarów, ale później znacznie przebił go model Hermes Birkin Bag by Ginza Tanaka, który osiągnął cenę...1,9 miliona dolarów! Nie ma wątpliwości, że torebki Hermes należą do jednych z najdroższych na świecie. Noszą ją Madonna, Kim Kardashian, czy Melania Trump. Francuska marka to jednak nie tylko dodatki. Co sezon wypuszczana jest kolekcja ubrań ready-to-wear w stylu "casual chic".

Kolekcja Hermes wiosna-lato 2019Kolekcja Hermes wiosna-lato 2019 Imaxtree / Avanti24

Sekret torebki od Louis Vuitton - jej przeznaczenie miało być inne!

Więcej o: