Księżna Kate i książę William na gali rozdania nagród BAFTA 2019

Wczoraj swoje nagrody przyznała BAFTA - Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Triumfowali m.in. twórcy filmów "Roma" i "Faworyta". Wśród gości najwięcej emocji wzbudziła para książęca: William i Kate.

Gala BAFTA 2019

To już mała tradycja księcia Williama i księżnej Kate - para od kilku lat pojawia się na rozdania nagród BAFTA. Statuetki przyznawane przez brytyjski przemysł filmowy cieszą się dużym prestiżem, a samo wydarzenia przyciąga gwiazdy największego formatu. W tym roku na czerwonym dywanie oprócz pary książęcej pozowali m.in. Rachel Weisz w sukni z falbanami Gucci, Lily Collins w granatowej kreacji od Givenchy, czy Irina Shayk w eleganckim, czarnym garniturze Burberry.

 
 

Księżna Kate na gali BAFTA 2019

Księżna Kate pojawiała się w londyńskim Royal Albert Hall w bajkowej sukni od Alexandra McQueena. Żona księcia Williama ma słabość do projektów tego domu mody - to właśnie w ich kreacji w 2011 poślubiła przyszłego króla Wielkiej Brytanii. Tym razem księżna wybrała kremową, długą suknię na jedno ramię, która podkreślała jej nienaganną sylwetkę. Wrażenie robiły również dodatki - szczególnie kolczyki z perłą, które należały kiedyś do księżnej Diany.

 

"Zimna wojna" bez statuetki 

Statuetki BAFTA w najważniejszych kategoriach powędrowały do twórców filmów "Roma" i "Faworyta". Nagrody nie udało się zdobyć "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Obraz był nominowany w czterech kategoriach.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.