Denim look - jeansowe ubrania na każdą okazję

Kiedyś synonim buntu, dziś jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów. Mowa o denimie, który przestał kojarzyć się wyłącznie z modą młodzieżową. Jego obecność w kolekcjach luksusowych marek nikogo już nie dziwi, a tysiące wariantów jeansu dają nieograniczone możliwości wykorzystania go w stylizacjach na różne okazje.

Jeans na wybiegu VersaceJeans na wybiegu Versace Źródło: www.instagram.com/versace

Jeansowa koszula w wersji rockowej i w wersji "chic"

Historia jeansu sięga początków XX wieku, wtedy nosili go przede wszystkim amerykańscy robotnicy. W Europie denim stał się popularny dzięki artystom i gwiazdom kina, takim jak Marlon Brando czy Elvis Presley. Obaj kojarzyli się z buntem i młodzieżowym stylem, który zrodził się wraz z rock n'rollem. Jeansowa koszula stała się symbolem młodzieżowych subkultur i sprzeciwu wobec nudnej mody oferowanej przez rodzinnych krawców.

Jeansowa koszulaJeansowa koszula Mat. partnera

Dziś jeansowe koszule mają wiele wersji: są przecierane, zdobione haftami lub eleganckimi perełkami, mają rozszerzane rękawy niczym klasyczne koszule albo ozdobne kołnierzyki. Wciąż jednak pozostała w nich nuta rewolucji pokoleniowej, dlatego nawet w szykownej stylizacji możesz dzięki nim pokazać pazur

Jeansowe spodnie - jaki fason wybrać?

Jeansowe spodnie ma chyba każdy. Są wygodne i pasują do wszystkiego, ale to nie znaczy, że wszystkie pary mają być takie same. Warto bawić się denimem i wyciskać z niego cały potencjał! Jakie jeansy są teraz najmodniejsze?

Jeansy z dziuramiJeansy z dziurami Źródło: www.instagram.com/born2be_pl/

Wciąż nosimy klasyczne, wąskie nogawki, jednak warto też odważyć się na fasony w męskim stylu, tzw. "boyfriendy". Mile widziane są wszelkie urozmaicenia: suwaki, przecierki, dziury albo dodatkowe kieszenie. Jeans ma być bohaterem, a nie drugoplanowym elementem stylizacji. Warto pamiętać też, że do mody wrócił granatowy oraz błękitny denim - popularny przede wszystkim w latach 90.

Kurtka jeansowa - niezastąpiona przez cały rok

Jeansowa kurtka budzi podobne skojarzenia jak koszula i jak udowodniła w swojej ostatniej kolekcji Donatella Versace, również kurtka świetnie adaptuje się do każdego stylu. Włoska projektantka zestawiła ją z barokową spódnicą, oddając nastrój lat 80. i typowych dla tej dekady stylizacji "na bogato".

Jeansowa kurtka w kolekcji VersaceJeansowa kurtka w kolekcji Versace Źródło: www.instagram.com/versace

Jeśli jednak wolisz minimalistyczny styl, nie ma przeciwwskazań, aby denimową kurtkę połączyć z ulubionymi spodniami i T-shirtem. Pamiętaj, że teraz największym hitem jest łączenie jeansu z jeansem. Dozwolone są mieszanki różnych odcieni denimu (jasny z ciemnym) i jego różne wydania (np. gładki z przecieranym). Warto też naśladować Donatellę, eksperymentując ze stylizacjami, w których jeans gra pierwsze skrzypce jako bohater pożądanego kontrastu.

Kurtka jeansowaKurtka jeansowa www.instagram.com/born2be_pl

Mężczyzna drwaloseksualny. Skąd się wzięła moda na drwali?


     

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.