Jak wybrać pasek skórzany męski? O czym warto wiedzieć przed zakupem

Angelika Sobańska
07.10.2019 13:00
Pasek męski skórzany

Pasek męski skórzany (fot. unsplash.com)

Pasek skórzany męski ma być głównie funkcjonalny, czyli podtrzymywać spodnie. Jednakże jego wygląd ma również duże znaczenie, szczególnie w eleganckich stylizacjach. Zobacz nasze rady jak wybierać pasek męski zależnie od ubioru i okazji!

Pasek wydaje się być banalnym dodatkiem, ale wybór wcale nie jest oczywisty! Jak wybierać pasek męski skórzany? Ważna jest zarówno długość jak i szerokość. Nie bez znaczenia jest również kolor. Biorąc pod uwagę długość najlepiej zostawić sobie trochę dziurek do zapięcia w obie strony - w razie utraty lub zyskania kilku kilogramów. Kupując przez internet zwróć uwagę na szczegółowe informacje dotyczące produktu i najlepiej porównaj je ze swoim dobrze dobranym paskiem. Jeśli chodzi o szerokość to kwestią jest odpowiednie dopasowanie do szlufek. Ale nie tylko! Zależy też do czego zakładasz pasek skórzany męski. Zobacz kilka zasad! 

Paski skórzane męskie do garnituru

Paski skórzane męskie do garnituruPaski skórzane męskie do garnituru fot. rw-co.com; materiały partnera

Chyba najczęściej pasek skórzany męski wybierany jest do garnituru. Co jakiś czas każdy mężczyzna wybiera się na jakąś uroczystość, kiedy musi ubrać się właśnie w ten element garderoby. Wtedy pasek jest niezbędny. Można wskazać kilka zasad, których trzeba się trzymać kupując go.

Przede wszystkim nie może być za szeroki - powinien mieć ok. 3 - 3,5 cm szerokości. Takie paski skórzane męskie do garnituru są najbardziej eleganckie. Powinny być również bardzo proste - bez dużej klamry oraz bez widocznych przeszyć. A jaki kolor dobrać? Najlepiej postawić na czerń lub brąz. Nie jest to zaskakujące - te klasyczne kolory zawsze są dobrym wyborem i pasują do wszystkiego. Ważne jest jednak również dobranie koloru i faktury paska do koloru butów - powinny być jak najbardziej podobne.

Pasek skórzany męski z klamrą

Pasek skórzany męski z klamrąPasek skórzany męski z klamrą fot. materiały partnera

Pasek męski można założyć nie tylko na specjalną okazję! Niektórzy mężczyźni nawet nie wyobrażają sobie założyć spodni bez paska. To dodatek, który może być zupełnie funkcjonalny, ale tak naprawdę zależy to od Twojego wyboru. Ciekawy pasek skórzany męski z klamrą może dodać oryginalnego charakteru stylizacji. W sklepach znajdziesz najczęściej paski z prostokątnymi klamrami z widoczną nazwą marki, ale czasem, oprócz tego, nadano im oryginalnego stylu. To oczywiście propozycje do luźniejszych stylizacji, codziennych - gdy zakładasz np. spodnie chinosy i bluzę. 

Paski skórzane męskie do jeansów

Paski skórzane męskie do jeansówPaski skórzane męskie do jeansów fot. ohhmymy.com; materiały partnera

Męski pasek ze skóry można również dobrać do jeansów. Może być dużo szerszy niż takie przeznaczony do garnituru, a także dozwolone są różne zdobienia w postaci np. kolorowych przeszyć. W tym wypadku można trochę poeksperymentować. Bardzo ciekawe wyglądają także np. plecione paski ze skóry i są dobrym wyborem jeśli szukamy czegoś z nutką elegancji. Jaki kolor może mieć pasek skórzany męski do jeansów? Właściwie każdy, ale najlepiej, żeby był takiej samej barwy jak jakiś inny element garderoby. Może to być koszula, buty, a nawet sznurówki! Do jeansów możesz również założyć pasek z ciekawą klamrą. 

Zobacz jeszcze inne męskie paski ze skóry:

Więcej o: