Moda wakacyjna. Jak ubrać dziecko na plażę? Da się modnie i tanio!

15.05.2018 12:00
Moda wakacyjna dziecięca

Moda wakacyjna dziecięca (Shutterstock)

Jeśli wybierasz się z dzieckiem na wakacje, warto odpowiednio wcześniej przygotować zestaw ubrań, które zadbają o jego wygodę, ale też bezpieczne spędzanie czasu. Często pytacie nas, jak ubrać dziecko na plażę. Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym unikniesz kłopotów, a twoje dziecko będzie zadowolone.

Jak ubrać dziecko na plażę?

Wakacje nad morzem to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania urlopu. Uwielbiamy plaże, a co za tym idzie, całodzienne wygrzewanie się na słońcu. To, co dla dorosłego jest przyjemnością, dla dziecka może być udręką. Upał i parzące promienie słońca mogą być nie tylko dolegliwe, ale też niebezpieczne. A przecież chodzi o to, aby dziecko wypoczywało i dobrze się bawiło. Czasami wystarczy krem z mocnym filtrem i zwykłe kąpielówki, ale warto pamiętać również o innych elementach ubioru. 

dziecko plaża latodziecko plaża lato fot. Shutterstock

Moda wakacyjna dla dzieci

Dziecięca moda wakacyjna mocno różni się od mody dla dorosłych. W przypadku najmłodszych liczy się przede wszystkim komfort i zdrowie, a nie równa opalenizna. Na plaży przydadzą się więc nie tylko kąpielówki i strój kąpielowy, ale też bawełniane koszulki chroniące plecy (tak, dzieci uwielbiają grzebać w piasku, więc spalone plecy i biały brzuch to norma!), czapeczki, klapki (rozgrzany piach czasami uniemożliwia dojście z ręcznika do wody) i okulary przeciwsłoneczne. Poniżej znajdziesz wszystko, czego potrzebuje dziecko na plaży.

Jak ubrać dziecko na plażę? Moda plażowa dziecięcaJak ubrać dziecko na plażę? Moda plażowa dziecięca Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

Kąpielówki dla chłopca

Najpopularniejszym fasonem kąpielówek dla chłopca są elastyczne spodenki, które przylegają do ciała. Są wygodne, nie ograniczają ruchów i szybko schną. Druga opcja to szorty o nieco luźniejszej formie, z wszytymi siateczkowymi slipami. Ich casualowy styl sprawia, że można nosić je również po plażowaniu, na przykład w zestawie z T-shirtem i sandałami. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są kąpielówki w formie slipków, które mają typowo kąpielowy charakter, ale mniej się nagrzewają i gwarantują równą opaleniznę.

Kąpielówki dziecięceKąpielówki dziecięce Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

Stroje kąpielowe dla dziewczynki

W przypadku mody plażowej dla dziewczynek rozwiązań też jest kilka. Najpopularniejsze są stroje kąpielowe w formie bikini, czyli dwuczęściowe. Gwarantują większą przewiewność niż stroje jednoczęściowe i równo rozłożoną opaleniznę. W przypadku małych dziewczynek można wykorzystać tylko dół od kostiumu. Stroje jednoczęściowe dla dziewczynek są śliczne, ale sprawdzą się raczej wtedy, gdy nie ma wielkich upałów. Na plaży zawsze warto mieć co najmniej dwa stroje na zmianę, aby dziecko nie wracało w mokrym kostiumie do domu, gdy wykąpie się tuż przed końcem plażowania.

Stroje kąpielowe dziecięceStroje kąpielowe dziecięce Kolaż Avanti24 / Mat. partnerów

Szorty na lato i koszulki

Idąc na plażę zawsze warto ubrać dziecko w wygodne szorty i koszulkę, a dopiero potem przebrać je w strój kąpielowy. W ten sposób nie tylko uczymy dziecko pewnych zachowań społecznych związanych z dopasowaniem stroju do sytuacji, ale też gwarantujemy odpowiednią ochronę przed słońcem. Zanim posmarujemy dziecko kremem z filtrem lepiej, aby pozostało w szortach i w koszulce. Bluzka powinna być lekka, przewiewna i mieć rękawki, tak aby można ją było ponownie założyć, gdy skóra na plecach i ramionach zacznie się czerwienić. 

  • Szorty i koszulki dla chłopca

Szorty na lato i koszulki dla chłopcaSzorty na lato i koszulki dla chłopca Kolaż Avanti24 / Mat. partnera

  • Szorty i koszulki dla dziewczynki

Szorty na lato i koszulki dla dziewczynkiSzorty na lato i koszulki dla dziewczynki Kolaż Avanti24 / Mat. partnera

Czapki, pleciony kapelusz i okulary przeciwsłoneczne

Ochrona głowy i oczu to podstawa, gdy wypoczywamy na plaży. Dziecko zawsze powinno mieć na głowie czapkę, dlatego ważne, aby była ona wygodna i nie przeszkadzała mu w zabawie. Pleciony kapelusz to dobry wybór dla dziewczynek, które lubią lekkie i stylowe okrycia, ale kąpielowe czapki z materiału często okazują się wygodniejsze (nie zdmuchuje ich wiatr i można zawiązać je pod brodą). Chłopcy zazwyczaj wolą czapki z daszkiem, a najmłodszym polecamy bawełniane czapeczki z niewielkim rondem chroniącym ramiona przed słońcem. Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, nie należy ich kupować, jeśli nie mamy pewności co do jakości soczewek. Tanie okulary przeciwsłoneczne ze stoiska mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Dziecięca moda plażowaDziecięca moda plażowa Shutterstock

Buty na plażę: klapki, sandały, japonki

Buty na plażę powinny być przede wszystkim praktyczne, czyli takie, które można zamoczyć, ubrudzić w piasku i łatwo wytrzepać. Najlepiej sprawdzą się zwykłe klapki lub japonki, które można szybko założyć i zdjąć (np. aby przejść z ręcznika nad brzeg morza po gorącym piasku). Piankowe sandały to dobre rozwiązanie, by dojść z miejsca zamieszkania na plażę i z powrotem (zapięcia stabilizują stopę i są bezpieczniejsze niż japonki), ale już na plaży lepiej mieć ze sobą również klapki. Poniżej znajdziesz modele dla chłopców i dziewczynek.

Buty dziecięce na plażęButy dziecięce na plażę Shutterstock

Więcej o: