Stroje kąpielowe 2018. Sprawdzą się na plażach i basenach całego świata

Jak wybrać strój kąpielowy, który najlepiej podkreśli naszą sylwetkę? Które fasony są teraz najmodniejsze? Co wybrać: bikini czy kostium jednoczęściowy? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i inne pytania, zajrzyj do naszego letniego podsumowania wiedzy na temat strojów kąpielowych na rok 2018.

Strój kąpielowy - jak dobrać?

Dobór odpowiedniego stroju kąpielowego polega na kilku podstawowych krokach. Po pierwsze trzeba poznać własną sylwetkę, decydując o tym, co chcemy podkreślić, a co ukryć.

  • Gruszka - ma szerokie biodra, wąską talię i mały biust. Powinna optycznie powiększyć biust.
  • Jabłko - ma talię szerszą niż biodra i prawie tak samo szeroką jak biust. Powinna optycznie powiększyć biodra.
  • Klepsydra - ma biust i biodra podobnej szerokości oraz wąską talię. Powinna zachować proporcje sylwetki.
  • Prostokąt - prosta figura bez dużych różnic między biodrami, talią i biustem. Powinna optycznie zwęzić talię lub powiększyć biust i biodra.

Kobiece figuryKobiece figury Źródło: www.wikihow.com Źródło: www.wikihow.com

Podkreślanie lub odwracanie uwagi od poszczególnych partii ciała polega na odpowiednim doborze koloru, kroju oraz elementów dekoracyjnych stroju kąpielowego. Aby je uwydatnić (dodać objętości w klatce lub biodrach), wybierz kostium z falbanami lub frędzlami w tej strefie. Aby je ukryć (optycznie zmniejszyć odstający brzuch, szerokie biodra), wybierz kostium z marszczeniami lub fakturą w tych strefach.

Jasne kolory podkreślają daną część ciała, ciemne kolory ją ukrywają. Nie bój się wybierać dwuczęściowych kostiumów, w których góra różni się od dołu. Masz mały biust, ale szerokie biodra? Wybierz jaskrawą lub wzorzystą górę z falbaną i czarny dół. Masz szerokie ramiona, a niewielką pupę? Postaw na klasyczną górę na ramiączkach i szalone majtki brazylijskie ze zdobieniami (hafty, falbany, frędzle, koraliki, motywy szydełkowe).

Stroje kąpielowe jednoczęściowe

W tym sezonie jednoczęściowe stroje kąpielowe przeżywają prawdziwy "boom". Pięknie prezentują się na zdjęciach, ale to nie wszystko. Mają przede wszystkim bardzo cenne funkcje korygowania sylwetki. Jeśli chcesz ukryć brzuch , wybierz kostium dwukolorowy, z ciemnym panelem, marszczeniami lub kontrastowymi pasami w tej strefie oraz jaśniejszym panelem w strefie biustu.

Wysokie wycięcia optycznie wydłużają nogi. Powinny wybierać je kobiety niskie, o figurze prostokąta i wydłużonym torsie.

Jednoczęściowe stroje kąpieloweJednoczęściowe stroje kąpielowe Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Stroje kąpielowe bikini

Bikini w stylu retro z majtkami z wysokim stanem skutecznie ukrywa zbyt pełne biodra oraz odstający brzuch i nadaje puszystej sylwetce odpowiednie proporcje. Nie jest polecany kobietom chudym i o figurze jabłka lub prostokąta.

Halter bikini - szerokie bikini wiązane na szyi. Dobre dla kobiet z dużym biustem, ponieważ lepiej go podtrzymuje. Często łączone z szortami, które sprawiają, że biodra wyglądają na szersze, dlatego zalecane są figurze jabłka.

Bikini wiązane z przodu - ściąga piersi do środka optycznie je powiększając, dlatego najlepiej pasuje figurze prostokąta i gruszki.

BikiniBikini Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Trójkąty - przyciągają uwagę do strefy biustu, mogą optycznie go pomniejszać. Najlepsze dla figury klepsydry ze średniej wielkości biustem i proporcjonalną sylwetką.

Bandeau bikini - strój kąpielowy z górą w kształcie przepaski. Optycznie poszerza biust, dlatego dobry jest dla figury gruszki, która chce osiągnąć efekt klepsydry. Nie jest zalecany dla dużych biustów, ponieważ brakuje mu odpowiedniego podtrzymania.

Tankini - strój kąpielowy, który wygląda jak jednoczęściowy, ale składa się z dwóch elementów: koszulki i majtek. Zalecany dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich bioder i biustu, ale za to chcą podkreślić talię. Obcisła koszulka koncentruje wzrok właśnie na tej strefie.

Strój kąpielowy push up - niektóre jednoczęściowe i dwucześciowe stroje kąpielowe posiadają wkładki push up optycznie powiększające piersi. Przed wyborem takiego kostiumu upewnij się, że biust nie wychodzi ze stanika przy pochylaniu się i wykonywaniu podstawowych ruchów. Pamiętaj, że po każdorazowym wyjściu z wody, będziesz musiała wycisnąć wodę z poduszek.

Więcej strojów kąpielowych znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.