Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Klasyczne zestawy na rozmowę o pracę

Rozmowa kwalifikacyjna to zazwyczaj bardzo stresująca sytuacja, której musimy sprostać poszukując pracy. Przygotowałyśmy krótki poradnik, jak bezbłędnie wyglądać na spotkaniu z przyszłym pracodawcą. Oto przykładowe stylizacje.

Rozmowa o pracę: jak się ubrać

Dowiedziono, że wygląd zewnętrzny, gestykulacja i mimika twarzy aż w 56 % wpływa na naszą ocenę podczas pierwszego spotkania z pracodawcą. Na drugim miejscu - 37% - znajduje się barwa i tonacja głosu. W zaledwie 7% na wynik rekrutacji wpływa treść tego, co mówimy. Pierwsze wrażenie mamy szansę zrobić tylko raz, dlatego warto zastanowić się, jak przed rozmową kwalifikacyjną udoskonalić swój wizerunek.

Co włożyć na rozmowę o pracę 

Jak się ubrać na rozmowę o pracęJak się ubrać na rozmowę o pracę mat. partnera mat. partnera

Bez względu na to, czy ubiegasz się o wysokie stanowisko, czy zamierzasz dopiero wspinać się po szczeblach kariery, ubiór powinien być twoją wizytówką. Ma wyrażać szacunek do drugiej osoby i pracy, o którą się ubiegamy oraz nasz profesjonalizm. Warto przed pójściem na rozmowę zorientować się, jaki dress code panuje w miejscu pracy. Dostosowanie się do panujących norm może pozytywnie wpłynąć na nasz odbiór. Podstawową zasadą ma być minimalizm.

Sukienka lub spódnica na rozmowę o pracę 

Jak się ubrać na rozmowę o pracęJak się ubrać na rozmowę o pracę mat. partnera mat. partnera

Zestaw na rozmowę kwalifikacyjną powinien mieć stonowaną kolorystykę: biel, beż, granat, czerń. Jeśli lubisz kobiecy ubiór, możesz założyć elegancką sukienkę. Najlepiej, jeśli jej krój będzie prosty, bez zbędnych zdobień i co ważne, o długości do kolan lub tuż za nie. Na ramiona zarzuć dobrze skrojoną marynarkę. Do takich zestawów świetnie pasują szpilki, jednak pamiętaj, aby nie przesadzić z wysokością. Na rozmowie o pracę równie dobrze wyglądają zestawy: elegancka koszula i ołówkowa spódnica.

Garnitur na rozmowę o pracę 

Jak się ubrać na rozmowę o pracęJak się ubrać na rozmowę o pracę mat. prasowe mat. prasowe

Jeśli nie lubisz pokazywać nóg, spokojnie możesz zdecydować się na połączenie jasnej koszuli i materiałowych spodni. Do kompletu dobierz taliowaną marynarkę i eleganckie dodatki. Oprócz stylizacji ważne są także makijaż i fryzura. Pamiętaj, aby make-up był delikatny, a włosy zadbane.

Więcej eleganckich marynarek znajdziesz w naszym sklepie Avanti24.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.