Tatuum kapsułowa kolekcja Selected: minimalizm i klasyka na jesień

Dagmara Łacny
24.09.2018 12:12
Tatuum od niemal dwudziestu lat konsekwentnie buduje wizerunek marki, dla której ważne są ponadczasowe fasony oraz najwyższa jakość wykonania. Selected to zamknięta w 13 elementach kapsułowa kolekcja, którą bez problemu zbudować można klasyczną garderobę.

Kapsułowa garderoba

Coraz więcej marek wprowadza do swojej oferty kolekcje bazujące na koncepcji garderoby kapsułowej. Określenie "capsule wardrobe", które pojawiło się w modzie w latach 70., opisuje niewielki zestaw idealnie dopasowanych ubrań, które można ze sobą łączyć, tworząc dowolną liczbę stylizacji. Kapsułowa garderoba wpisuje się doskonale w cieszący się coraz większą popularnością trend minimalistyczny, a także odpowiada na potrzeby klientów zainteresowanych modą zrównoważoną i ekologią.

Minimalizm nie ogranicza się w tym wypadku wyłącznie do liczby ubrań, wchodzących w skład takich kolekcji, lecz obejmuje także redukcję palety kolorów, upraszcza fasony oraz wykorzystuje wyłącznie naturalne tkaniny najwyższej jakości. 

Kolekcja SelectedKolekcja Selected Tatuum

Tatuum Selected 

Rafał Gmerek, projektant marki Tatuum odpowiedzialny za linię Selected, zwraca uwagę na ponadczasowość kolekcji i tłumaczy, jakimi kryteriami kierował się przy wyborze każdego z elementów. 

Zależało mi na tym, by umożliwić każdej kobiecie zbudowanie podstawy swojej szafy i tym samym stworzyć bazę do dalszych stylizacji. Jeśli spojrzymy wokół siebie i zobaczymy kobiety, których styl nas zachwyca, to ich wspólny punkt jest jeden – klasyczna elegancja, zawsze stanowi część ich garderoby. Klasyczny biały T-shirt, sweter ze 100% kaszmiru, idealnie dopasowane denimowe spodnie w ciemnej tonacji, a na to narzucony kamelowy płaszcz. 

SelectedSelected Tatuum

Tatuum Selected to klasyczne fasony utrzymane w minimalistycznym stylu. W kolekcji znajdziemy proste bluzy bawełniane, miękkie swetry i dzianinowe sukienki, klasyczne jeansy oraz T-shirty, a także płaszcze o uproszczonej formie.

Kolekcję charakteryzuje dbałość o wykończenie oraz najwyższą jakość, dzięki użyciu naturalnych tkanin: merceryzowanej bawełny (poddanej obróbce, dzięki której jest trwalsza, zyskuje połysk, kolor), moheru, wełny czy alpaki. Linia bazuje na zredukowanej do minimum palecie barw - przeważają szarości oraz biel, pojawia się beż, granat oraz czerwień.  

Wszystkie elementy kolekcji można dowolnie ze sobą zestawiać oraz uzupełniać np. kolorowymi dodatkami. 

SelectedSelected Tatuum