Zegarki w stylu retro - propozycje dla miłośników mody przeszłości

Agata Zielińska
31.03.2020 14:51
Zegarek retro

Zegarek retro (Fot. www.instagram.com/casiovintage.poland)

Pamiętacie kultową markę Casio? Firma ta produkowała najpopularniejsze zegarki lat 80. Dziś zyskały miano zegarków w stylu retro, a liczba chętnych na modele na złotej lub stalowo-szarej bransolecie rośnie.

Zegarek Casio retro

Casio to międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą w Tokio. Swoje korzenie zapuściła tam w 1946 roku. Najpopularniejsze przedmioty sygnowane nazwą to właśnie zegarki w stylu retro, keyboardy i pianina cyfrowe i kalkulatory. Sama marka kojarzy nam się z popularnymi filmami i serialami lat 90., w których to ręce popularnych postaci zdobione były właśnie zegarkiem Casio. Jeśli w filmie pojawiał się keyboard lub kalkulator również widniał na nich napis Casio. Jeszcze niedawno markę można było uznać za zapomnianą i wypartą z listy najbardziej pożądanych przez liderów branży technologicznej i producentów smartwatche. Jednak moda na retro i vintage co jakiś czas odciska swój ślad szczególnie w branży rozrywkowej, która potem przenosi się na modę. W jaki sposób? Jako przykład można podać serial "Stranger Things" produkcji Netflix. Bohaterowie serialu żyją w latach 80., a ich styl, odzież i muzyka to największe hity i najlepsze pozostałości tej dekady. Można by pokusić się o stwierdzenie, że powrót mody na jeans to właśnie sprawka stylizacja bohaterów. Dodatkowo nosili oni zegarki marki Casio - najpopularniejsze modele retro - czyli elektroniczny zegarek Casio retro na bransolecie w kolorze złota i stali. Najmłodsi bohaterowie Stranger Things nosili zegarki Casio z kalkulatorem. 

Zegarek Casio w serialu Stranger ThingsZegarek Casio w serialu Stranger Things Fot. Kadr z serialu Stranger Things

Zegarki damskie retro

Zegarki damskie retro są piękne! Jeśli zastanawiasz się nad modnym tradycyjnym zegarkiem lub nowoczesnym smartwatchem, to mamy dla nich konkurencje! Zegarki damskie retro od Casio opanowują świat mody. Warto zwrócić uwagę na te modele: Casio VINTAGE LA670WEGA-9EF, Casio VINTAGE LTP-E155MGB-1BEF. Możecie je często zauważyć na zdjęciach popularnych influencerek, które nowoczesne zegarki zamieniają na zegarki damskie retro. Ceny popularnych modeli wahają się od 100 do 700 zł. kupicie je między innymi na Zalando lub eObuwie. Do czego nosić zegarek retro? Propozycje vintage idealnie współgrają z jeansem, dlatego śmiało możesz zakładać go do stylizacji dziennych. Pasuje także do kurtki w motocyklowym stylu i stylizacji typu basic. Do wieczorowych kreacji wybierz zegarek z klasycznym cyferblatem, elektroniczne modele nie sprawdzą się do wieczorowej sukni. 

 

Zegarki retro męskie

Jakie zegarki retro męskie są popularne? W tej kwestii również odsyłamy do marki Casio - naszym zdaniem, to właśnie u nich znajdziesz propozycje, które najlepiej wpisują się w retro, a do tego nie są drogie. Wiele modeli kupisz na sezonowych wyprzedażach za nawet 100 zł. Zegarki retro męskie, które warto rozważyć: A500WEA-1EF! - to model wyposażony w funkcję czasu światowego dla 4 stref oraz  Casio VINTAGE A168WEGB-1BEF.