Międzynarodowy Dzień Szminki! Ulubiony kosmetyk kobiet obchodzi swoje święto

Joanna Szczurek
20.07.2018 13:41
szminka

szminka (Pinterest)

29 lipca jeden z najważniejszych kosmetyków do makijażu obchodzi swoje święto. Szminka jest z nami od tysięcy lat, a my z okazji tego wydarzenia postanowiłyśmy wybrać 3 kolory pomadek, które każda kobieta powinna mieć w kosmetyczce. Czerwona, nude, czy różowa? Której używasz najchętniej?

Jaka jest historia szminki i jak przebiegała jej ewolucja?

Historia malowania przez kobiety ust sięga czasów starożytnego Egiptu czy Grecji. Kobiety podkreślały swoje usta mieszanką ochry i tłuszczów roślinnych. W starożytnej Mezopotamii używano do tego potłuczonych kamieni szlachetnych oraz innych naturalnych barwników. Pierwsza bardziej nowoczesna wersja szminki powstała w  1884 roku w Paryżu. Natomiast szminka w formie sztyftu, którego używamy do dzisiaj, pojawiła się w 1915 roku i została wyprodukowana przez markę Guerlain. Do popularyzacji makijażu ust na światową skalę przyczyniły się głównie gwiazdy Hollywood. Teraz szminkę znajdziemy w kosmetyczce prawie każdej kobiety. Zobacz te, które powinny znaleźć się również w twojej!

Szminki nude

szminki nudeszminki nude intothegloss.com/ materiały prasowe

Szminka nude to nieodłączny element codziennego makijażu. Szminka w tym kolorze pasuje również do mocno pomalowanych oczu. Nie zapomnij o odpowiednim dobraniu odcienia do swojej karnacji. Szminki w kolorze nude są dostępne w wielu wersjach brązu, brzoskwini czy delikatnego różu. W zależności od tego, jakie wykończenie lubisz najbardziej, możesz wybierać pomiędzy kremowym a matowym. Pomadki są również dostępne w różnych formach: w sztyfcie, żelu lub w płynie.

Czerwone szminki

czerwone szminkiczerwone szminki Instagram/@tamarawilliams1/ materiały prasowe

Make-up z użyciem czerwonej szminki jest niezwykle zmysłowy i kobiecy. Zazwyczaj kojarzy się z makijażem wieczorowym, jednak odpowiednio dobraną czerwoną szminkę możesz nosić również na co dzień. Ich odcienie różnią się od siebie tonem, dlatego przed zakupem czerwonej szminki musisz określić swój typ urody. Do ciepłych karnacji będą pasować odcienie wpadające w pomarańcz, natomiast do chłodniejszej karnacji dobierz czerwień z niebieskimi tonami.  

Różowe szminki

różowe szminkiróżowe szminki Instagram/@shaymitchell/ materiały prasowe

Róż to idealny kolor na lato! Szkoda, że wiele z nas używa go rzadko, bo jest bardzo kobiecy i podkreśla urodę. Ciepłe dni to idealny moment na to, żeby wypróbować róż na swoich ustach. Dla odważniejszych proponujemy mocną fuksję, do której wystarczy jeszcze pomalować rzęsy. Blondynkom polecamy modny kolor baby pink, który będzie wyglądał świetnie nawet do mocniej pomalowanych oczu. Uważajcie jednak, gdy macie ciemniejszą karnację. Zbyt jasna różowa szminka może się odznaczać i straci estetyczny wygląd. Więcej o: