Najlepsze palety cieni do powiek w neutralnych kolorach!

Joanna Szczurek
14.06.2018 16:25
paleta

paleta (pinterest)

Jeżeli szukasz cieni, których będziesz mogła używać na co dzień, mamy dla ciebie zestawienie najlepszych palet w neutralnych kolorach. Te cienie są trwałe, nie osypują się i stworzysz z nimi makijaże dzienne i wieczorowe.

makijaż neutralnymakijaż neutralny Pinterest/ popsugar.com.au

Przy wyborze idealnej palety cieni powinnaś zwrócić uwagę na kilka jej cech. Kluczowe jest dopasowanie kolorów do twojej urody. Wybierając paletę na co dzień powinnaś postawić na takie cienie, po które będziesz sięgać często. Przede wszystkim nie powinny być to kolory jaskrawe i ciemne - takie zarezerwuj na makijaże okolicznościowe. Zwróć uwagę na ton palety - wybieraj cienie w chłodnej lub ciepłej tonacji w zależności od twojej karnacji i urody. Wybierz paletę z przynajmniej 3 matowymi cieniami - bazowym, do zaznaczenia załamania powieki i do przyciemnienia kącika oka.

Kolejne ważne aspekty to pigmentacja cieni i ich trwałość. Żeby przedłużyć trwałość makijażu, używaj bazy pod cienie. W ten sposób unikniesz zbierania się cienia w załamaniu powieki i blaknięcia koloru. Kolejnym punktem jest skłonność do osypywania się cienia. Niewielkie osypywanie jest normalne i bardzo częste przy cieniach o mocnym pigmencie. Jednak nie powinno to wpływać na ich blendowanie, czyli łatwość rozprowadzania i łączenia ze sobą cieni. Przy rozcieraniu pędzlem kolor powinien rozprowadzać się równo po powiece i nie zostawiać plam. 

1. Nude Dude The Balm

To paleta 12 cieni, w której znajdziesz zarówno te w chłodnej, jak i ciepłej tonacji. Są tutaj cienie matowe, metaliczne i z drobinkami, dzięki czemu bez problemu wykonasz o zarówno lekki makijaż dzienny, jak i wieczorowy. Duży plus za samowystarczalność tej palety oraz za zabawne opakowanie!

2. Makeup Revolution Naked Chocolate

Biała czekoladka z Makeup Revolution to najbardziej uniwersalne zestawienie kolorystyczne. Każdy z tych cieni nadaje się do noszenia na co dzień. Przy tym cienie są dobrze napigmentowane, a stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej korzystny!

3. Sleek Makeup i-Divine A New Day

Paletek Sleek chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Piękne kolory, świetna pigmentacja a do tego niewysoka cena! To paleta idealna dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. 

"Mała czarna" i pierwszy model Forda T - co mają ze sobą wspólnego?

Więcej o: