Jak dbać o cerę mieszaną? Z tymi maskami to bajecznie proste!

Twoja skóra przesusza się na policzkach, ale przetłuszcza się w strefie T? Nie wiesz, jak dobrze ułożyć swoją pielęgnację? Zacznij od naszych sprawdzonych propozycji maski do cery mieszanej.

Jak dbać o cerę mieszaną?

Maska aloesowaMaska aloesowa fot. shutterstock.com

Tłusta w strefie T, ale sucha na policzkach? Cała skóra mieszana. Wydaje się problematyczna w pielęgnacji, ale niech cię nie zmyli pierwsze wrażenie. Potrzeby skóry mieszanej są dokładnie takie same jak pozostałych rodzajów skóry. Co więcej, w przypadku skóry mieszanej nawilżanie jest do tego stopnia ważne, że powodem nadprodukcji sebum jest brak równowagi hydrolipidowej w wyniku wysuszenia naskórka. Warto więc wybierać nawilżające kosmetyki do cery mieszanej – skuteczne, ale lekkie. Jeżeli do tego będą mogły wykazać się właściwościami przeciwzapalnymi, dzięki którym zniwelujesz wysyp wyprysków i stanów zapalnych, będziesz na najlepszej drodze do idealnej skóry.

Maska aloesowa - jak działa?

W skład miąższu aloesu wchodzi wiele cennych substancji, ale z punktu widzenia pielęgnacji cery mieszanej, tłustej lub trądzikowej najważniejsze są antrachinony. Substancje te działają na podobnie jak tetracyklina, która jest popularnym antybiotykiem w kuracji przeciwtrądzikowej. W efekcie aloes wyróżnia działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne, dzięki którym wygasza stany zapalne, likwiduje wypryski oraz regeneruje uszkodzony naskórek. Jeszcze nie wypełniłaś swojej kosmetyczki aloesowymi kosmetykami? Składający się głównie z wody aloes jest dodatkowo świetnym nawilżaczem – lekkim, efektywnym i przyjaznym dla skóry. Jeżeli interesują cię pewne efekty,sprawdź sama aloesową maskę do cery mieszanej i przekonaj się, że nie bez powodu kosmetyki na bazie aloesu cieszą się taką popularnością.

Co zrobić w przypadku, gdy twoja mieszana skóra częściej boryka się z suchymi skórkami niż z niedoskonałościami? Nawilżać, nawilżać i cały czas nawilżać, koniecznie wybierając jednocześnie intensywnie działający, lekki i niekomedogenny składnik.

Maska hialuronowa  - czemu tak skuteczna?

O kwasie hialuronowym i jego fenomenalnych właściwościach nawilżających pewnie czytałaś nie raz. W przypadku pielęgnacji cery mieszanej warto pamiętać, że kosmetyczny odpowiednik obecnego w ludzkim ciele kwasu hialuronowego jest świetnie tolerowany przez skórę. Mogą stosować go zarówno osoby, których skóra ma tendencję do podrażnień, jak i te, które często walczą z niedoskonałościami. Kwas hialuronowy jest niekomedogenny – nie powoduje powstawania zaskórników, które często ewoluują do postaci znienawidzonych pryszczy. Systematycznie stosuj hialuronową maskę do cery mieszanej, a będziesz zaskoczona jak mało wystarczy, by znacznie zmienić stan skóry.

Nie musisz aplikować kilku odrębnych produktów do pielęgnacji skóry mieszanej: jedne na policzki; drugie na przetłuszczające się partie. Możesz do woli szukać swojego ideału wśród kosmetyków kompleksowo dbających o ten rodzaj skóry. I tak, wśród nich są także świetne maski do cery mieszanej.

Inne kosmetyki pielęgnacyjne:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.