Krem do cery suchej - jaki wybrać?

Przesuszona skóra wymaga zdecydowanego działania. Im wcześniej zareagujesz, tym szybciej zapomnisz o dyskomforcie spowodowanym nadmiernym spięciem skóry. To zadanie, z którym upora się krem do cery suchej.

Nawilżający krem do cery suchej

Szalenie istotne dla zachowania na długie lata młodego wyglądu skóry jest dbanie o odpowiedni poziom jej nawilżenia. Pozwala to na dwa sposoby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Po pierwsze: stosowanie kosmetyków nawilżających ogranicza transepidermalną utratę wody, której skutkiem jest osłabienie włókien kolagenowych, a w konsekwencji szybsza utrata elastyczności skóry. Po drugie: odpowiednio nawilżona skóra to także prawidłowo funkcjonująca bariera ochronna skóry, która jest w stanie skutecznie obronić się przed czynnikami zewnętrznymi.

Krem do cery suchej z kolagenem

Krem do cery suchejKrem do cery suchej Fot. Shutterstock

Kolagen cieszy się zasłużoną opinią pogromcy zmarszczek, lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego właściwości nawilżających. Krem z kolagenem nie tylko z łatwością uzupełnia niedobory nawilżenia naskórka, ale dodatkowo tworzy na jego powierzchni film ochronny. W efekcie zabezpiecza skórę nie tylko przed utratą odzyskanego komfortu, ale również przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Ma to kluczowe znaczenie w pielęgnacji skóry suchej, która, ze względu na problem z zachowaniem optymalnego poziomu nawilżenia, jest zagrożona przedwczesnym starzeniem się. Warto jak najszybciej – już po 25. roku życia – regularnie stosować kosmetyki z kolagenem, tym bardziej jeśli twoja skóra często jest odwodniona.

Przedłużający się stan odwodnienia naskórka źle wpływa na stabilność płaszcza hydrolipidowego skóry i w konsekwencji zwiększyć jej uwrażliwienie na czynniki zewnętrzne oraz stosowane kosmetyki. Jeśli twoja skóra ostatnio bardzo się uwrażliwiła, ulgę przyniesie ci krem do cery suchej. To kosmetyk, który nie tylko skutecznie nawilża przesuszoną skórę, ale także łagodzi podrażnienia i wzmacnia skórę.

Krem do cery suchej z oliwą z oliwek

Krem z oliwą z oliwek to naturalne bogactwo cennych kwasów tłuszczowych, który jest niczym regenerująca bomba dla uszkodzonej i podrażnionej skóry. Skutecznie odtwarza naruszony płaszcz hydrolipidowy skóry, przynosząc natychmiastową ulgę podrażnień. Jednocześnie oliwa skutecznie chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że krem z oliwą z oliwek uchodzi za jeden z najskuteczniejszych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry wyjątkowo wrażliwej.

Nawilżanie to nie tylko główny cel codziennej pielęgnacji; to także szybki sposób na natychmiastową poprawę stanu skóry. Jedyne, czego potrzebujesz to dobry krem do cery suchej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA