Lekki i nawilżający krem - prosty sposób na poprawę stanu cery mieszanej. Sprawdź, jaki wybrać

Ola Falkowska
27.06.2019 13:00
Krem do twarzy

Krem do twarzy (Shutterstock/Avanti24)

Chcesz poprawić stan skóry mieszanej? Postaw na intensywne nawodnienie. Wbrew pozorom - lekki, ale nawilżający krem do cery mieszanej to jeden z najlepszych kosmetyków do pielęgnacji tego rodzaju skóry.

Cera mieszana - jak ją pielęgnować?

KremKrem www.shutterstock.com

Tłusta w strefie T, ale przesuszona na policzkach? To cera mieszana. Wydaje się problematyczna w pielęgnacji, ale to złudne wrażenie. Potrzeby skóry mieszanej niewiele różnią się od potrzeb pozostałych rodzajów skóry. Co więcej, w przypadku cery mieszanej nawilżanie jest do tego stopnia ważne, że powodem nadprodukcji sebum jest brak równowagi hydrolipidowej w wyniku wysuszenia naskórka. Jak najszybciej uzupełnij swoją kosmetyczkę o nawilżające kosmetyki do cery mieszanej – skuteczne, ale lekkie. Jeżeli do tego będą mogły wykazać się właściwościami przeciwzapalnymi, dzięki którym pozbędziesz się wyprysków i stanów zapalnych, będziesz na najlepszej drodze do nieskazitelnej skóry.

Krem do cery mieszanej - jaki wybrać?

Jeszcze kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było skupienie się wyłącznie na matowieniu strefy T. Dziś wiemy, że to droga donikąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z jej nadmiernego przetłuszczenia, co… z wysuszenia naskórka. Najtrafniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu warto sięgać po krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia pożądaną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie przesuszonym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie ma właściwości komodogennych - nie powoduje powstawania wągrów. Stosowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest podnoszenie skuteczności innych kosmetyków. Tylko optymalnie nawilżona skóra w pełni wykorzystuje potencjał składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z niedoskonałościami.

Skóra mieszana tak samo potrzebuje nawilżenia. Jeśli wybierzesz krem do cery mieszanej o lekkiej konsystencji, nie będziesz musiała martwić się o obciążenie tłustych partii.

Więcej o: