Krem przeciwzmarszczkowy. Te dwa składniki skutecznie walczą z objawami starzenia.

AS
13.06.2019 09:00
krem

krem (shutterstock)

W w dbaniu o skórę ze zmarszczkami nie mają sobie równych. Mowa o dwóch najpopularniejszych składnikach kremu przeciwzmarszczkowego - kolagenie i ekstrakcie z kawioru. Sprawdź, który z nich będzie idealny dla twojej skóry.

Krem przeciwzmarszczkowy - podstawa pielęgnacji anti-aging

Niezależnie od wykonywanej pracy, stosowanych kosmetyków, stresu czy otoczenia w którym żyjesz upływ czasu w końcu odciśnie piętno na skórze. Do dziś naukowcy nie wynaleźli cudownego sposobu, który by zawiesił proces przemijania. Nie znaczy to, że jesteś wyłącznie skazana na nasilenie się procesu starzenia.

Ochrona przed czynnikami powodującymi przedwczesne powstawanie zmarszczek, zbilansowana dieta czy wreszcie spokojny tryb życia mają ogromny wpływ na to, kiedy powstaną pierwsze zmarszczki, jak będą głębokie i w jakiej kondycji będzie twoja skóra w przyszłości. Równie ważne są praiwdłowe nawyki pielęgnacyjne, w tym stosowane kosmetyki z kremem przeciwzmarszczkowym na czele.

Produkty z kawiorem oraz kolagenem w zasadzie zdominowały sekcję dedykowaną walce z objawami upływu czasu. W zależności od kondycji cery i twoich potrzeb, przeczytaj, który krem przeciwzmarszczkowy będzie odpowiedni dla twojej skóry – kolagenowy czy z kawiorem.

kremkrem shutterstock

Krem przeciwzmarszczkowy z kolagenem

Kolagen jest jednym z najpopularniejszych składników kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Krem przeciwzmarszczkowy z kolagenem bardzo dobrze radzi sobie z korekcją objawów starzenia się skóry, m.in. brakiem elastyczności oraz jędrności. Nowoczesne formy kolagenu dodatkowo stymulują naturalną regenerację naskórka, dzięki czemu nie tylko wygląda młodziej, ale jego stan również ulega poprawie. Kolagen dodatkowo ma bardzo dobre działanie nawilżające. Skutecznie zmniejsza fizjologiczną utratę wody z naskórka, dzięki czemu zapasy nawilżenia ulokowane w skórze właściwej, kluczowe dla zachowania młodego wyglądu skóry, nie zostają naruszone.

Nawilżanie ma kluczowe znaczenie w profilaktyce przedwczesnego pojawiania się zmarszczek i – w przypadku osób ze skórą dojrzałą – nasilenia się procesu starzenia się skóry. Można więc śmiało postrzegać kolagen za jeden z najcenniejszych składników kosmetycznych, który zarówno przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i walczy z oznakami upływu czasu, gdy już się pojawią.

Krem przeciwzmarszczkowy z kawiorem

Kawior bogate źródło minerałów, witamin (m.in. A,D i E) oraz kwasów tłuszczowych. Ten cenny składnik świetnie podkręca naturalną odnowę komórkową, dzięki czemu zauważalnie poprawia stan dojrzałej, zmęczonej lub pozbawionej blasku skóry. Jednocześnie kawior wykazuje silne właściwości przeciwzmarszczkowe. Łatwo rozpoznać kobiety, które regularnie aplikują kosmetyki z kawiorem. Ich skóra jest wyraźnie wygładzona, jędrniejsza, a zmarszczki niemal niewidoczne.

Ikra jesiotra to także bogactwo antyoksydantów, dzięki czemu nie tylko skutecznie chroni skórę przed wolnymi rodnikami, ale również wzmacnia pełniący funkcję bariery ochronnej płaszcz hydrolipidowy. Krem przeciwzmarszczkowy z kawiorem sprawia, że twarz zachwyca młodzieńczą i pełną blasku kondycją, ale dodatkowo jest chroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

W walce ze zmarszczkami warto stosować intensywnie działające kosmetyki, które nie tylko są w stanie korygować obecne zmarszczki, ale także chronią przed powstawaniem nowych. Z tym zadaniem świetnie poradzi sobie krem przeciwzmarszczkowy z kolagenem (na pierwsze i niewielkie zmarszczki) lub kawiorem - dla skóry z głębokimi zmarszczkami.

Więcej o: