Dobra suszarka nie musi kosztować majątku

Każda z nas używa suszarki do włosów. Jeśli właśnie planujesz kupić nową, powinnaś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zobacz, jak wybrać najlepszy model suszarki!

Najlepsza suszarka do włosów - na co zwrócić uwagę

Suszarka do włosów to elektryczny gadżet, który znajduje się w niemal każdym domu. Często bywa tak, że nie przykładamy zbyt dużej wagi do tego, jaką suszarkę kupujemy. Wybieramy zazwyczaj najtańszą, bo przecież ma ona tylko wysuszyć włosy. To błędne myślenie, gdyż suszarka złej jakości niszczy włosy. Nic więc dziwnego, że potem włosy są przesuszone i elektryzują się. Jeśli więc planujesz kupić nową suszarkę, to tym razem zwróć uwagę na jej parametry i funkcje. Nasz mały poradnik pomoże ci wybrać najlepszy model, dopasowany do twoich potrzeb.

Moc suszarki

Niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - każde suszenie włosów za pomocą suszarki źle wpływa na ich kondycję. Właśnie dlatego powinnaś wybierać taką suszarkę, która jak najszybciej poradzi sobie z wysuszeniem włosów. Moc suszarki uzależnij więc od ich długości i gęstości. Dla krótkich i dosyć cienkich włosów najlepsza będzie suszarka o mocy 1000-1400 W. Jeśli masz długie i gęste włosy, zdecyduj się na suszarkę o mocy 1600-2000 W.

Sprawdzone modele Babyliss, Braun i RemingtonSprawdzone modele Babyliss, Braun i Remington Jaką suszarkę wybrać?

Suszarka turystyczna czy suszarka profesjonalna 

Oprócz mocy powinnaś też zastanowić się, czego oczekujesz od suszarki. Możesz zdecydować się na model standardowy (domowy), turystyczny albo profesjonalny. Domowe suszarki do włosów są zazwyczaj tańsze i mają same najpotrzebniejsze funkcje. Suszarka turystyczna zazwyczaj jest składana i niekiedy wyposażona w przedłużany kabel. Profesjonalne suszaki bogate są w najróżniejsze funkcje modelujące i chroniące włosy, ale mają dosyć wysokie ceny.

Siła nawiewu i regulacja temperatury

Obecnie większość suszarek ma regulację siły nawiewu. To bardzo dobrze. Zazwyczaj mamy do wyboru dwa stopnie nawiewu, ale zdarzają się też modele mające trzy, a nawet i cztery. Siłę nawiewu ustawia się w zależności od tego, na ile włosy są mokre w momencie suszenia. Im bardziej mokre włosy, tym silniejszy nawiew. Wszystko po to, aby cały zabieg suszenia trwał jak najkrócej.

Niektóre modele wyposażone są także w regulację temperatury powietrza. Właśnie takie suszarki są warte uwagi. Dzięki temu dostosujesz temperaturę do swoich potrzeb. Zwróć też uwagę, czy suszarka ma bardzo przydatną funkcję zimnego strumienia powietrza. Chłodne powietrze lepiej wpływa na kondycję włosów oraz pomaga utrwalić wymodelowaną fryzurę.

Jest jeszcze kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o samą budowę suszarki do włosów, to dobrze, jest jeśli ma ona antypoślizgowy uchwyt oraz obrotowy kabel, który jest o wiele bardziej wytrzymały. Ponadto niektóre modele wyposażone są w dodatkowe nakładki modelujące, takie jak: koncentrator powietrza - przydaje się do prostowania włosów lub wywijania końcówek; dyfuzor - do nadania włosom objętości; ceramiczna nakładka prostująca.

Suszarki do włosówSuszarki do włosów mat. partnerów

Suszarka do włosów z jonizacją 

Z dodatkowych funkcji, które są przydatne, wymienić można jonizację, czyli wytwarzanie jonów ujemnych. Dzięki nim otwierają się łuski włosa, co w rezultacie sprawia, że włosy przestają się elektryzować - stają się gładkie, nie puszą się.

Jeśli twoja suszarka będzie wyposażona w większość z wymienionych funkcji, będzie to udany zakup - nie tylko wysuszysz włosy, ale też zadbasz o ich ładny wygląd.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.