Przygotuj swoją skórę na wiosnę. Peelingi i kremy regenerujące, które warto mieć w swojej kosmetyczce

Mrozy już za nami. Wszyscy jesteśmy zmęczeni zimą, a najbardziej widać to po naszej skórze. Matowa, blada i bez energii - czas przygotować się do wiosny, nadając twarzy blasku i witalności. Zobacz, jakie peelingi i kremy stosować, by niedługo cieszyć się piękną cerą.

Niskie temperatury, zacinający śnieg, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach - te czynniki przez całą zimę niekorzystanie wpływają na naszą skórę. Twarz jest najbardziej wrażliwa i najczęściej wystawiana na działanie wspomnianych zjawisk, więc cera szybko wysusza się, matowieje i nie wygląda dobrze. Co zrobić, przy przywitać wiosnę promiennym wyglądem? Polecamy peelingi i kremy głęboko regenerujące, które pomogą zmęczonej zimą skórze. 

Peelingi

Pielęgnację twarzy przed zimą warto zacząć od peelingu. Zawierające mikrogranulki żele oczyszczają skórę, usuwają zbędny naskórek i przywracają cerze blask. Warto sięgać po kosmetyki, które zawierają jak najwięcej naturalnych substancji - wyciągów z owoców, pestek, które świetnie złuszczają oraz dodatki białej glinki, odpowiedzialnej za rozjaśnienie skóry. 

peelingpeeling Fot. www.instagram.com/vianek.pl

Kremy regenerujące

Po dogłębnym oczyszczeniu twarzy należy zregenerować delikatny naskórek. W tym celu niezbędne będzie użycie kremu nawilżającego, który zapewni ukojenie zmęczonej cerze. Ostatnio bardzo popularne są kosmetyki z dodatkiem śluzu ślimaka, który odżywczo wpływa na skórę twarzy. Korzystanie wpływają również aminokwasy - wygładzają i wypełniają zmarszczki. 

krem do twarzykrem do twarzy Fot. www.instagram.com/lancomeoffical

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.