Lekkie kurtki jeansowe na przełom pór roku. Tanie modele z Reserved i Mohito

Są takie ubrania, które nie wychodzą z mody i w zasadzie zawsze warto je mieć w szafie. A mowa o jeansie, ale nie tylko spodniach. Kurtki jeansowe to klasyk, który bardzo przydaje się w sezonie przejściowym, który nadchodzi wielkimi krokami.

Jeśli nie jesteś przekonana do zakupu kurtki jeansowej, to przedstawiamy cztery powody, które mocno za tym przemawiają! Przyjrzymy się też najciekawszym modelom z popularnych sieciówek. 

Po pierwsze jeans jest ponadczasowy

Kurtka jeansowa, nazywana też kataną, nie wychodzi z mody i zawsze warto mieć ją w szafie. Mijają dekady, a jeans ciągle widujemy zarówno na ulicach, jak i wybiegach. Przeglądając zdjęcia modowe z różnych lat, można jednak zauważyć, że te najbardziej uniwersalne modele są w odcieniach niebieskiego, dlatego warto w takie właśnie zainwestować. A jeśli chcemy przykuć uwagę, to jeansowy total look jest najlepszym pomysłem. 

 

Po drugie pasuje na każdy rozmiar i nie zna wieku

Jeansowa kurtkę noszą zarówno dzieci, jak i dorośli. Katana nie przejmuje się również płcią, bo na każdym wygląda stylowo! Trzeba dodać, że takie okrycie pasuje do każdej sylwetki, zarówno szczupłych, jak i plus size. Niezależnie od rozmiaru oversizowa kurtka ładnie dopełnia każdą stylizację, dodając jej pazura.

 

Po trzecie jest uniwersalnym dodatkiem

Wydawałoby się, że niebieski jest dosyć wymagającym kolorem, jednak w przypadku jeansu nie ma to zupełnie zastosowania. Kurtka jeansowa pasuje niemal do wszystkiego, a właśnie wchodzimy w ten moment roku, kiedy to stopniowo wieczory stają się coraz chłodniejsze, dlatego taki rodzaj kurtki, lekkiej, ale chroniącej przed wiatrem, sprawdzi się najlepiej. Katana świetnie współgra z casualowymi sukienkami, szczególnie dłuższymi we wzory w "łączkę", koszulami w kratę, t-shirtami, spodniami typu rurki czy dzwony, a także z grubszymi swetrami z golfem. 

 

Po czwarte jest bardzo trwałym materiałem

Przypomnijmy, że sama tkanina ma dosyć oryginalną historię. Prawie 100 lat temu jeans został wprowadzony na rynek jako materiał idealny na ubrania dla farmerów i robotników. Dlaczego? Bo jest bardzo trwały, ze względu na niezwykle mocne włókna. Można zatem powiedzieć, że kurtka jeansowa to inwestycja na lata. A jeśli powstaną na niej jakieś przetarcia, to tylko dodadzą jej uroku.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA