Te fryzury to totalne faux pas! Są kiczowate i potrafią postarzeć o kilka lat

Paulina Kujaczyńska
26.06.2022 13:10
5Beautiful,Adult,Blonde,Client,Sits,In,A,Chair,While,A

5Beautiful,Adult,Blonde,Client,Sits,In,A,Chair,While,A (shutterstock)

O gustach się nie rozmawia, ale są pewne wyznaczniki, które warto śledzić, aby nie popełnić modowego faux pas. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zdziałać prawdziwe cuda, a źle - nawet postarzeć.

Obecne trendy dają mnóstwo wolności i podkreślają indywidualizm, ale wciąż panuje w nich moda na prostotę oraz ponadczasowość. Wakacje to często czas zmian oraz metamorfoz, dlatego warto takie eksperymenty przeprowadzać z umiarem. Przedstawiamy nasze top 3 fryzury, które są - naszym zdaniem - niekorzystne i mogą postarzeć niejedną kobietę

W tym sezonie postaw na delikatne, naturalne kolory i fryzuryW tym sezonie postaw na delikatne, naturalne kolory i fryzury fot. Shutterstock

Top 1: kolorowe pasemka

Balejaż wciąż jest na topie, szczególnie w tym subtelnym, delikatnym wydaniu, ale kolorowe pasemka są już absolutnie passé. Wiemy, że wiele kobiet lubi dodać swoim włosom nieco koloru, ale z pasemek zdecydowanie lepiej zrezygnować. Barwne pasemka na ciemnych włosach zamiast rozjaśnić twój wygląd i dodać blasku, mogą postarzeć i wyglądać kiczowato. Lepiej postaw na blond pasemka czy te w jaśniejszym odcieniu twoich naturalnych włosów, aby uzyskać piękny, świeży efekt pełen blasku.

 
 

Zobacz: Lekkie, zwiewne i kobiece sukienki z wyprzedaży na Avanti24.pl

2. Top 2: tapirowane włosy

W tym sezonie modny jest efekt tafli - na pierwszym miejscu stawiamy świadomą i dobrze dobraną pielęgnację włosów, dzięki której nasze włosy będą piękne i lśniące. Absolutnym przeciwieństwem tego są tapirowane włosy, w których szczególnie lubują się dojrzałe kobiety. Zamiast tego postaw na fale czy kręcenie włosów na wałek. Do tego doskonale sprawdzą się suszarko-lokówki czy prostownice. Pamiętaj, aby zadbać o ochronę końcówek przed zastosowaniem wysokiej temperatury na włosach. Znacznie większą objętość włosów możesz uzyskać za pomocą specjalnych pudrów czy odpowiedniej pielęgnacji, a nie niszcząc pasma i burzyć ich strukturę, tapirując. 

 

Sprawdź na Avanti24: odżywki do włosów >>>

3. Top 3: prosta gęsta grzywka

Prosta grzywka wciąż jest w modzie - ta delikatnie zasłaniająca czoło, szczególnie z nieco dłuższymi bokami, jednak gęsta grzywka już od dłuższego czasu uznawana jest za kicz. Nie tylko obciąża i znacznie zmniejsza twarz - jest problematyczna w pielęgnacji i trudna w stylizacji. Zamiast tego zdecyduj się na prostą, pocieniowaną grzywkę w nieco stylu paryskim stylu. Jest znacznie lżejsza, zamaskuje np. większe czoło, i dobrze wykonturuje twarz. 

 

Ten wzór będzie bardzo modny latem 2022! Pasuje każdej kobiecie i dodaje jej wdzięku [ZOBACZ]

Więcej o: